800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Sklíčidla na soustruh
Izolační pouzdro
Výroba krytů
Vyřízení dotací na výtahy
Sanační omítky a nátěry fasády
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

KOMPAKTNÍ DESKY – HPL lamináty

22/04/2013

Směr zaměření firmy JAF HOLZ na českém trhu je dán  již jejím sloganem „ desky – dýhy – řezivo - stavební prvky “.  Součástí prodeje stavebních prvků se v roce 2004 staly i kompaktní desky, HPL lamináty. Tak jako u ostatních materiálů, tak i u kompaktních desek se snažíme poskytovat maximum informací o jednotlivých typech a výrobcích, jejich přednostech nebo nevýhodách pro konkrétné použití.

Jednou z předních firem v naší nabídce nejenom z hlediska celkového objemu prodeje kompaktních desek pro venkovní použití je firma FunderMax.

 

Historie

Princip výroby kompaktních desek vychází z technologie výroby laminátu, u nás známého spíše pod  již lidovým označením umakart, která je známa již více jak 100 let.

Kompaktní deska je principiálně silnější laminát, jehož první použití pro venkovní aplikace se datuje do začátku 70. let minulého století. Vyrábějí se na základě evropské normy EN 438 v laminačních lisech pod vysokým tlakem a za velké teploty z přírodních vláken a  syntetických pryskyřic.

Podle použití je rozdělujeme na kompaktní desky pro vnitřní použití a kompaktní desky pro venkovní použití.

Rakouská firma FunderMax začala během 70. let minulého století  využívat kompaktní desky i pro venkovní použití. Zpočátku se jednalo o interiérové kompaktní desky s minimální úpravou povrchu.

 

Současnost

Nasbírané zkušenosti a probíhající vývoj dospěl v roce 2001 k představení nového typu kompaktní desky pro venkovní použití. Kompaktní deska MAX Exteriér, jak již sám název napovídá, je deska, která je svými vlastnostmi určená především pro náročné venkovní aplikace.

Desky jsou vyráběny  výrobním závodem Wiener Neudorf podle normy EN 438 -6, typové označení EDF. Označení EDF znamená označení desek určených pro venkovní použití se zvýšenou požární odolností. Kompaktní desky Max Exteriér jsou podle Reakce na oheň ČSN EN 13 501-1 zařazeny do skupiny B – s1,d 0.

obr.1_286    obr.2_261

  

 

 

NT povrch

Patentovaný, dvojitě vytvrzený povrch desek / NT povrch / byl vyvíjen za účelem maximální stálobarevnosti, odolnosti vůči povětrnostním vlivům, mechanické odolnosti a v neposlední řadě i odolnosti povrchu desek proti graffiti. Mimo tyto vlastnosti nabízí kompaktní desky Max Exteriér investorům minimálně 50-letou životnost potvrzenou zkušebním ústavem ÖKI ve Vídni, jednoduché zpracování bez nutnosti impregnace hran pro realizační firmy a v neposlední řadě širokou barevnou škálu dekorů určenou architektům.

 

obr.3_320  obr.4_313

Možnosti dekorů a barev

Technologie výroby desek umožňuje v současnosti nabídnout více jak 115 dekorů rozdělených do 6 skupin na UNI dekory, DŘEVO dekory, CREATIV dekory, METALLICS dekory, DUALIS dekory a ART dekory.

U všech těchto dekorů je stálobarevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům nastavena na co možná nejvyšší míru. Výsledky potvrzené zkouškami dle ISO výrazně překračují požadavky normy kladené na kompaktní desky používané ve venkovním prostředí.

 

 

POVRCH NT

 

Odolnost vůči povětrnostním vlivům dle EN ISO 4892-2, 3000 hod., stupeň 1-5     3 (požadavek normy)                        4-5 (Max Exteriér)

Odolnost vůči UV-záření (světlostálost) dle EN ISO 4892-3, 1500 hod., stupeň 1-5       3 (požadavek normy)     4-5 (Max Exteriér)

 

 

Speciální řadou jsou dekory série AUTHENTIC, které  přinášejí  nový pohled na povrch kompaktních desek.  

 

INDIVIDUÁL dekor je v současnosti vrcholem toho, co nabízí kompaktní deska Max Exteriér z hlediska barevného provedení. Technologie digitálního tisku  vychází vstříc individuálním požadavkům na barevné ztvárnění fasády. Vysoce propracovaná technologie dokáže  rozložit jeden motiv na téměř neomezený počet formátů kompaktních desek a tím vytvořit na fasádě neopakující se vzor.

obr.5_320

 

Fasády, balkónové výplně

Výhody provětrávaného fasádního pláště jsou dnes již všeobecně známé. Pokud použijeme jako součást takového fasádního pláště kompaktní desky Max Exteriér, pak jsme se rozhodly pro fasádu, která téměř nevyžaduje údržbu. Uzavřený, dvojitě vytvrzený povrch prakticky neumožňuje ulpívání nečistot, v případě znečištění povrchu graffiti je možné desky čistit  doporučenými ředidly bez narušení vlastního povrchu desky.

Mimo již zmíněné přednosti nabízí balkónové výplně vyrobené z kompaktních desek Max Exteriér jednoduchou montáž a  výborný poměr cena / kvalita . Všechny tyto  vlastnosti  přispívají tak  ke stále s zvyšujícímu podílu použití kompaktních desek MAX Exteriér jako balkónových výplní, ať už  při nové výstavbě, ale i při rekonstrukcích stávajících panelových domů . Samozřejmostí je bezpečnost, kdy  při zhotovení výplní dle doporučených technických provedení výrobce je jejich pevnost doložena rázovou zkouškou dle ČSN 74 3305 Ochrana zábradlí. 

Možností dalšího použití ve venkovním prostředí jsou široké, ať už se jedná o řešení podhledů, atik, výrobu skateboardových parků, dětských hřišť, oplocení a podobně.

 

 

Kompaktní desky a životní prostředí

Při dodržení výrobních postupů nedochází k poškozování životního prostředí. Samotné kompaktní desky neobsahují organické látky jako bróm, chlór, fluor apod. Desky rovněž neobsahují síru, azbest, rtuť, nebo kadmium.

Třísky vzniklé při zpracování / řezání, frézování / nejsou zdraví škodlivé.

Odklízení zbytků na řádných skládkách je bez problémů.

 

 

 

JAF HOLZ spol. s r.o.   obr.7_286

Průmyslová 717 / 8g
Vyškov
682 01

Kontaktní údaje

Tel.: +420 517 325 811
Fax: +420 517 325 852
E-mail:
Internet:

 

 

 

http://firmy.industry-eu.cz/jaf-holz-spol-s-ro

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU