800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Soustruh SUI 32/750
Konektory
Výroba tyčí a držáků
Elektrárny
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
ESD lehké palety
Plastové kanystry s kohoutkem, army kanystry
Bruska rovinná BPH 300
Těžký soustruh Heyligenstaedt

Konfigurování programovatelných automatů na dálku pomocí řešení Netbiter® Remote Access

07/04/2014

 

hms_300

Společnost HMS Industrial Networks právě představuje řešení Netbiter Remote Access, součást systému Netbiter Remote Management. Netbiter Remote Access umožňuje bezprostředně realizovat zabezpečený komunikační tunel ke vzdáleným zařízením, např. programovatelným automatům (PLC) a jiným řídicím systémům strojů a strojních zařízení. Umožňuje uživateli využívat konfigurační software, na který je zvyklý, např. RSlogix® od firmy Rockwell nebo TIA Portal® od firmy Siemens, a to stejným způsobem, jako by byl k PLC připojen lokálně. To dovoluje v případě, že se vyskytnou provozní problémy, bezprostředně realizovat nápravná opatření a omezuje nutnost cestovat do místa, kde je stroj instalován.

 

komunik_300

 

Netbiter Remote Access umožňuje výrobcům strojů, integrátorům systémů, dodavatelům strojů a zařízení a koncovým uživatelům, aby byli bezprostředně připojeni k řídicímu systému stroje nebo zařízení z jakéhokoliv místa na světě. Netbiter Remote Access vytváří zabezpečený komunikační tunel pro aplikace na PC a umožňuje programátorům PLC a vlastníkům strojů odkudkoliv konfigurovat programy řídicího systému, měnit je a odlaďovat. Tím se šetří čas i cestovní výlohy a současně se zvyšuje úroveň služeb zákazníkům.


Jak to pracuje?
Uživatel nejprve k řídicímu systému vzdáleného stroje připojí komunikační bránu Netbiter EasyConnect™ řady 300. Na počítači spustí program Netbiter QuickConnect™, který vytvoří zabezpečený tunel ke komunikační bráně Netbiter, a tím k systému, k němuž je připojena.
Programátoři PLC nebo uživatelé stroje nyní mohou jednoduše spustit konfigurační software, který běžně používají (např. RSLogix nebo TIA Portal), a konfigurovat nebo odlaďovat programy stejně, jako by byli připojeni přímo na místě.


Zabezpečené spojení je vytvořeno prostřednictvím cloudového datového centra Netbiter Argos.
To znamená, že na straně firewallu není třeba otevírat žádný vstupní port nebo na místě nastavovat spojení VPN. Výsledkem je zabezpečené spojení, které je nastaveno v několika minutách.


Jednoduchost a zabezpečení
„Jednoduchost a zabezpečení jsou hlavní rysy řešení Netbiter Remote Access,“ říká Henrik Arleving, Product Line Manager společnosti HMS Industrial Networks. „Po připojení komunikační brány Netbiter k řídicímu systému stroje může uživatel v několika minutách realizovat spojení se strojem z jakéhokoliv místa na světě. To je velmi žádaná funkce, která může ušetřit výrobcům strojů, integrátorům systémů, programátorům PLC a pracovníkům údržby hodně času a úsilí, a navíc podstatně snížit cestovní výlohy.“

Náležité zabezpečení
Data přenášená do datového centra Netbiter Argos a z něj jsou zašifrována a je možné vybrat si dvoustupňovou metodu verifikace (přihlášení s heslem a ověřovací SMS pro verifikaci uživatele). To zajišťuje zabezpečený přenos dat ke vzdálenému zařízení. Protože spojení je vytvořeno prostřednictvím serveru Netbiter Argos, který slouží jako směrovací portál pro veškerou komunikaci, není třeba starat se o přidělení pevných IP adres nebo vytvoření průchodu firewallem uživatele.
Řešení Netbiter Remote Access bude dostupné od dubna 2014.

komunik1_340

 

HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.
Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.
FCC Prumyslove systemy U Slovanky 1388/3 182 00 PRAHA 8
www.fccps.cz

Telefon: +420 266 052 098
Fax: +420 286 890 252
praha@fccps.cz
HMS Industrial Networks
Stationsgatan 37

30245 Halmstad
Sweden
www.anybus.com
Michela NALIN
Telefon: +46 351729 93
Fax: +46 351729 09
min@hms.se

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU