800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme materiál 19 452
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Kontrola kvality kódů data matrix a OCR se systémem strojového vidění XG-7000

08/01/2014

 

 

keyence_300

Francouzská společnost H2M Technologies, která se specializuje na konstruování a výrobu strojů pro jednotlivé a skupinové balení farmaceutických a kosmetických výrobků, používá systém strojového vidění XG-7000 od firmy Keyence. Velký vývojový potenciál a stabilní software systému XG-7000 jsou hlavní důvody, proč si firma H2M Technologies vybrala právě Keyence.

 

keyonce_310

 

Firma H2M Technologies, založená v roce 1996 odborníky na farmaceutickou výrobu, nabízí ucelená řešení v oblasti konstruování, výroby a retrofitu strojů pro farmaceutickou výrobu a podílí se na automatizaci jejich činnosti. Působí také v oblasti výroby kosmetiky, kde jsou požadavky podobné jako ve farmacii. Firma se sídlem ve Francii má dvě kanceláře, v Bretani a v regionu Centre.


„Vyvíjíme řešení podle požadavků zákazníků určená pro potisk a on-line kontrolu povinného značení a kvality kódů data-matrix,“ říká Alain Herraux, vedoucí kanceláře v regionu Centre. „Zvláště důležitá je kontrola kódů data-matrix, které jsou povinné od 1. ledna 2011. Naše průmyslové stroje mají dopravníky s vodicími lištami a vykonávají kontrolu kvality inkoustového potisku a kódů data-matrix rychlostí až 250 balení za minutu.“


„Vzhledem k tomu, že u těchto strojů je systém strojového vidění velmi důležitý, chtěli jsme mít větší volnost v jeho programování. Proto jsme kontaktovali firmy Keyence. Náš požadavek byl, aby systém strojového vidění bylo možné integrovat do jednotného řídicího rozhraní, které používají operátoři našich strojů při potisku a jeho kontrole.


„Ačkoliv se nepokládáme za experty na strojové vidění, netrvalo nám dlouho, než jsme pochopili, jak XG-7000 používat,“ dodává Herraux. „Používání programovacího editoru
vývojových diagramů a postup nastavení parametrů jsou velmi jednoduché. Považuji tento systém za skutečně průmyslový v tom smyslu, že dává spolehlivé výsledky a zjednodušuje detekci chyb. Velkou výhodou je také to, že můžeme zobrazit vývojový diagram naprogramované aplikace. A nakonec, byli jsme schopni systém strojového vidění bez problémů začlenit do naší zakázkové konfigurace a mohli jsme se spolehnout na podporu firmy Keyence, kdykoliv jsme to potřebovali.“


Poté, co u H2M Technologies instalovali první tři systémy strojového vidění XG-7000, mohli sami ocenit jejich výhody: „Řešení od firmy Keyence je skutečně výhodné. Je stabilní, protože výpočty se vykonávají přímo v řídicím modulu. Můžeme je sami programovat. Kamera je mnohem rychlejší. Dříve jsme se setkávali s problémem rychlosti odezvy, ale nyní můžeme kontrolovat kódy data matrix a číst šest skenů OCR za 18 ms. Náš systém má dost času, aby nevyhovující výrobky spolehlivě odstranil.“


To, díky čemu je systém XG-7000 od firmy Keyence tak vynikající, je jeho úplnost. Nabízí velkou rychlost zpracování (jeden milión pixelů za 20,5 ms), velké rozlišení, stabilitu a rozsáhlý soubor softwarových funkcí. XG-7000 může být programován na počítači, ale zpracování dat probíhá ve vyhrazeném výpočetním modulu, ne v PC, aby se tím předcházelo přetížení a problémům s nutnou údržbou počítače.


XG Vision Editor je intuitivní, rychlá, flexibilní a plně přizpůsobitelná sada softwarových nástrojů. Obrazy uložené v řídicím modulu při kontrole lze použít zvláště pro simulaci výsledků detekce a určení optimálního nastavení. Aplikace se programuje pomocí vývojového diagramu. Uživatel v grafickém editoru jednotlivé bloky diagramu přemisťuje jednoduše metodou drag and drop. K dispozici je velké množství algoritmů a filtrů. Flexibilita systému vyplývá také za skutečnosti, že do programu lze integrovat podprogramy vytvořené v jazyce C. To umožní běh algoritmů, vytvoření filtrů na zakázku a portování existujících aplikací. Nástroje pro odladění a trace log (sleduje stavy softwarových I/O, sekvence, příkazy a I/O signály v PLC) umožňují zkontrolovat program a rozhraní pro PLC, a zkrátit tak dobu potřebnou k integraci.


Obrázek 1: Detailní záběr na stroj pro kontrolu povinného značení a kvality potisku kódy data matrix od společnosti H2M Technologies. Kamera systému XG-7000 od firmy Keyence je umístěna v krytu z korozivzdorné oceli.
www.keyence.eu/PRXG8CZ

 

kody_568

 

Keyence Česká Republika
cz.keyence.com

Telefon: +420 222 191-483
Fax: +420 222 191-505
info.czech@keyence.eu

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU