800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Soustruh
Rekonstrukce fasády a oplocení
Plastový materiál
Částečná rekonstrukce bytu
Rekonstrukce mostu
5 nejnovějších nabídek
Komíny TUMA s nejlepším poměrem ceny a kvality
Komíny TUMA s najlepším pomerom ceny a kvality
Frézka konzolová FGH 32
Frézka nástrojařská FUW 315/ III
MAHO 1000 Frézka nástrojářská

Korby z hliníku a další vychytávky od firmy Porgest a.s.

25/06/2016

 

Pokud jste se ještě nestihli seznámit s výhodným a zajímavým řešením přestavby nákladního automobilu na nosič výměnných zemědělských nástaveb, se kterým přišla společnost Porgest a.s., pak si zajisté přečtete tento článek.

Přeprava zemědělských komodit je velmi specifická, různé zemědělské subjekty mohou mít odlišné požadavky, každá dodávka vyžaduje individuální přístup. S tímto problémem se firma Porgest, a.s. vypořádala velmi výhodně pomocí výměnných nástaveb. Ty navíc mohou být vyráběny z odlišných materiálů podle náročnosti a potřeb zákazníka. Ti náročnější sáhnou po korbě z hliníku, jiným bude vyhovovat řešení z oceli. Oboje má své přednosti. Navržený systém umožňuje vyřešit speciální požadavky zákazníků a tím maximalizovat vytížení vozidla po celý rok. Díky tomu zkrátíte návratnost počáteční investice na co možná nejkratší dobu. Pro přestavbu podvozku se používají zejména podvozky Tatra, v posledních letech hlavně jejich nový model PHOENIX, ale i podvozky jiných výrobců a značek.

Podvozek a jeho proměna

Hlavním prvkem celé přestavby je speciální mezirám, který je opatřen zesíleným nástřikem DINITROL pro zvýšení odolnosti a prodloužení životnosti. Dále je automobil vybaven hydraulickým systémem sklápění a také hydraulickými vývody pro další hydropohony v návaznosti na to, co klient potřebuje. Rovněž může být domontována speciální pomocná převodovka, která umožňuje připojení dalších zemědělských nástaveb (např. rozmetadla, atd.)

Podvozek je rovněž dovybaven vzduchovým přizvedáváním. Toto přizvedávání v kombinaci s odstavnýma nohama, které jsou standardně dodávány k výměnným nástavbám, umožňuje snadnou výměnu nástaveb. Odstavená nástavba pak stojí na těchto nohách. Samozřejmostí je také instalace všech ovládacích prvků do kabiny vozidla.

Výměnné sklápěčové korby

Klienti dnes vyžadují vysokou přepravní kvalitu bez omezení, a proto Porgest nabízí korby určené speciálně pro obilniny a speciálně pro siláž a senáž. Přeprava těchto komodit je zásadně odlišná.

Korby pro siláž-senáž vyžadují maximální objem až 31 m3 se speciálními nástavci a větší výsypný otvor. Jsou vyráběny jako jednostranné.

Korby pro obilí se vyrábějí nejčastěji jako dvoustranné (obvykle doleva a dozadu). Obě provedení koreb mohou být dodána jak pro nákladní podvozky, tak jako dostavba na přívěsy různých výrobců.

Pro ty náročnější jsou tu korby z hliníku a další vychytávky

Společnost Porgest vyrábí korby také z hliníku, u kterých se sníží jejich vlastní hmotnost až o 30 %. Může se tak přepravovat více materiálu než na těžších korbách ocelových. Jde o hliník speciálně vyrobený pro použití na výrobu nástaveb na nákladní automobily. Tento specifický materiál dobře odolává vnějším povětrnostním vlivům i chemickému působení různých látek a komodit. Korba má delší životnost a snižují se i nároky na její údržbu.

Další vychytávkou je klasická jednostranná korba sklopná dozadu v provedení výměnné nástavby. Tato korba je určena k převozu méně objemných komodit s vyšší měrnou hmotností, zejména zeminy, štěrku, písku apod. Díky tomu je možné další využití nákladních automobilů v období, kdy nemají využití primárně v zemědělské výrobě, například v zimním období.

Porgest rovněž spolupracoval při vývoji s výrobci rozmetadel a cisteren tak, aby v případě potřeby mohl zákazník osadit podvozek i těmito typy výměnných nástaveb bez dalších zásadních úprav. Snahou je minimalizovat počáteční i následné provozní náklady zákazníka.

 

Porgest, a.s.

Slovanská 38

Nový Jičín

741 01

Česká republika

 

Tel.:+420 556 770 170

E-mail: porgest@porgest.cz

Internet: www.porgest.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU