800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Nákup ručních vozíků
Dodávka a rekonstrukce osvětlení
Nákup technických plynů
Portálové obráběcí centrum
Vybudování nové MŠ – vnitřní vybavení
5 nejnovějších nabídek
Svářečské kukly a svářečky - A K C E
Nástrojová ocel, konstrukční, pružinová, žáruvzdorná.....
Čističky obilí Bubnové CR
MIMOŘÁDNÁ AKCE!!! PRODEJ RECYKLAČNÍ TECHNOLOGIE - LINKY
Zakružovačka hydraulická Metallkraft PRM 60 FH

Laboratoř eureka urychluje vývoj lehkých materiálů

13/12/2012

Společnost JSP, která se specializuje na výrobu lehkých materiálů, vsadila strategickou investici do své německé lisovny. Ta umožní integrovanější přístup a rychlejší i flexibilnější vývoj či výrobu nástrojů a komponent využívajících lehké materiály. V rámci investice ve výši přibližně jednoho milionu EUR se vybudovala laboratoř eureka, vybavená nejmodernějším lisem a týmem špičkových inženýrů, kteří zákazníkům pomáhají ve všech aspektech vývoje a testování produktů.

Součástí lisu je široká škála doplňkových monitorovacích prvků a telemetrie ve stylu F1, umožňující sledovat klíčové parametry, jako je např. spotřeba energie, doba cyklu či přesnost lisování, a získávat přesná data v reálném čase, nezbytná pro optimalizaci konstrukce výrobku a složení materiálu. Bert Suffis, obchodní ředitel pro vývoj a aplikace, vysvětluje: „Testování nových lehkých technologií pro automobilový průmysl dosud zpravidla vyžadovalo dočasné zastavení výroby na lisovací lince, což představovalo značné výdaje a mohlo to narušit plán výroby.

Laboratoř eureka však výrobcům umožňuje provádět testy dle potřeby a pokračovat ve výrobě s plným využitím veškerého strojního vybavení. Zároveň získají nezávislé odborné poradenství a technickou podporu, které jim umožní nalézt nejlepší řešení pro rychlý vývoj. Nová eureka je zároveň aplikační laboratoř, která nabízí výrobu prototypů, jejich testování a ověření kvality prvních výrobků. Nabízí dokonce vybavení, které umožňuje experimentovat s různými technologiemi, jako např. lisování laminátů či obstřikování vložených dílů s možností ověření 3D tolerancí.

 

auto_196_01

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU