800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

LamiGlass® Sound Control – zvukově izolační sklo

27/03/2013

guardian_209Praha, 26. března 2013 – Společnost Guardian, světový výrobce plochého skla, reaguje na neustále se zvyšující nároky na stavební prvky novými typy protihlukových skel známých pod označením LamiGlass® Sound Control. Výrobek kombinuje vynikající zvukovou izolaci se všemi výhodami tradičního vrstveného bezpečnostního skla. Použitím optimalizované vnitřní vrstvy PVB vznikl vylepšený výrobek, který přináší jasně změřitelnou vyšší ochranu před hlukem, zejména u izolačních skel.

 

Mobilita, industrializace a technický vývoj v uplynulých několika desetiletích mají za následek podstatné zvýšení hlučnosti našeho prostředí. Řada lidí si neuvědomuje, že trvalý hluk, kterému jsou každodenně vystaveni, jim může v budoucnosti způsobit vážné zdravotní problémy včetně poškození sluchu, nespavosti a neschopnosti soustředit se. To vše může způsobovat alergie, poruchy oběhového systému, vysoký krevní tlak či dokonce riziko infarktu. Proto je velmi důležité, abychom se v prostředí, kde trávíme většinu času, proti nadměrnému hluku chránili.  

 

Pro hladinu hluku platí obecně následující hodnocení, které vychází z logaritmických výpočtů:

 

 

Snížení hlučnosti pomocí izolace

Snížení hlučnosti

10 dB

50 %

20 dB

75 %

30 dB

87,50 %

40 dB

94,25 %

 

Jelikož značná část v současnosti používaných zvukově izolačních skel je hodnocena z hlediska snížení hlučnosti o 40 dB, tento typ propustí dovnitř místnosti pouze cca 6 % venkovního hluku.

 

Nelineární charakteristika zvuku v důsledku znamená, že stavební prvek (např. sklo) se schopností útlumu hluku o 40 dB sníží hladinu hluku uvnitř budovy na jednu šestnáctinu venkovní úrovně. Při posuzování budov nelze hodnotit pouze úroveň hlučnosti budovy samotné. Je nutné vzít v úvahu i celé okolí budovy, aby se zjistila celková možná hodnota dB, o kterou se má hluk snížit.

 

Firma Guardian připravila pomůcku (Pentagon) k názornému porovnání rozdílu mezi  dvěma skly: plavené sklo tl. 8 mm (které má omezené zvukově izolační schopnosti) a protihlukové sklo LamiGlass 44.1 SR. Při stejné tloušťce, hmotnosti a světelné prostupnosti činí rozdíl v hodnotě útlumu hluku 6 dB.. Dalším zajímavým efektem při použití vrstveného skla s PVB fólií je omezení prostupnosti škodlivého UV záření téměř 11krát v porovnání se standardním plaveným sklem. Dále platí, že díky jedinečné zvukově izolační fólii Sound Reduction o tloušťce 0,5 mm lze dosáhnout i bezpečnostní třídy P1A dle normy EN-356; to znamená, že sklo dokáže 3krát odolat dopadu zkušebního tělesa - kovové koule o hmotnosti 4,11 kg z výšky 2 metrů. Sklo je vyráběno v základním formátu 3210 x 6000 mm. Sklo je možné rovněž opatřit povrchovou úpravou SunGuard chránící před slunečním světlem nebo ClimaGuard plnící funkci tepelné izolace.

 

Vrstvené sklo LamiGlass® Sound Control lze kombinovat se všemi funkčními skly GUARDIAN a lze s ním  pracovat jako s běžným vrstveným  sklem.  Další vlastnosti :

 

  • vrstvené zvukově izolační sklo plní zároveň funkci bezpečnostní
  • při použítí v izolačních sklech se dosahuje hodnoty vzduchové neprůzvučnosti (Rw)  až 51 dB
  • bezpečné rozbití i při nejvyšších požadavcích zkoušky nárazem kyvadla
  • bezpečnostní třída až P2A u zkoušky padající koulí
  • splňuje požadavky na skla s funkcí zábradlí a na skla s ochranou proti náhodnému pádu osob
  • nadstandardní optické vlastnosti, světelná stálost, čirost a propustnost
  • dlouhá životnost a stabilita díky optimální přilnavosti mezi sklem a používanými PVB fóliemi
  • minimální prostupnost UV záření
  • maximální světelná prostupnost, neutrální barvy a optimální tepelná izolace v kombinaci s prémiovým nízkoemisivním  sklem GUARDIAN ClimaGuard®

 

 

Produktový list:

http://www.eu.en.sunguardglass.com/cs/groups/sunguardeurope/documents/web_content/gi_009617.pdf

 

O společnosti Guardian:

Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Více informací najdete na http://www.guardian.com.

 

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

PRAM Consulting s.r.o.

Maria Pošteková
Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: maria.postekova@pram.cz

www.pram.cz

 

Guardian Česká republika

Michal Hronský

e-mail: mhronsky@guardian.com

 

Guardian Česká republika

Radek Matyáš

e-mail: rmatyas@guardian.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU