800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

LOŽISKA NSK VYRÁBĚNÁ V EVROPĚ

14/08/2014

 

exvalos_120

 

Kde jsou vyráběny produkty, které společnost NSK dodává mnoha evropským výrobcům obráběcích strojů? Pro někoho může být překvapením, že vysoce přesná vřetenová ložiska pochází z výrobního závodu nacházejícího se v anglickém městě Newark.
Kde jsou vyráběny produkty, které společnost NSK dodává mnoha evropským výrobcům obráběcích strojů? Pro někoho může být překvapením, že vysoce přesná vřetenová ložiska pochází z výrobního závodu nacházejícího se v anglickém městě Newark. Společnost NSK byla založena v roce 1916 a vyrobila první kuličkové ložisko v Japonsku. Od té doby NSK vyvinula kompletní řadu valivých ložisek, která byla úspěšně prodávána po celém světě a výrazně přispěla k rozvoji mnoha průmyslových sektorů a technologií. V šedesátých letech firma zahájila své působení na evropském a americkém trhu. Vzhledem ke značnému nárůstu poptávky bylo rozhodnuto otevřít v Evropě vlastní výrobní závody. Z tohoto důvodu NSK v roce 1976 vybudovala výrobní závod v anglickém Peterlee, který primárně vyrábí produkty pro evropský trh. V roce 1990 dochází k akvizici anglického výrobce ložisek – společnosti RHP, vlastnící výrobní závod v Newarku.
Výroba produktů pro evropský trh - Produktivita závodu v Newarku byla od počátku svého začlenění do skupiny NSK nepřetržitě posilována prostřednictvím zvyšování výrobních kapacit a zkvalitňováním interních procesů. Rovněž došlo k rozšíření stávajícího výrobního programu. V současné době zaměstnává výrobní závod v Newarku (včetně logistiky a technologického centra) přibližně 500 pracovníků. Jednu z hlavních produktových řad tvoří v Newarku přesná kuličková ložiska s kosoúhlým stykem, určená zejména pro evropské výrobce obráběcích strojů. Kromě standardní řady vysoce přesných kuličkových ložisek s kosoúhlým stykem NSK dále vyrábí vysokorychlostní řadu Robust. Hybridní ložiska s keramickými kuličkami jsou rovněž v nabídce anglického závodu. Tato jsou používána zejména pro nejnáročnější aplikace jako jsou hlavní vřetena obráběcích strojů. Výsledkem těsné spolupráce výrobního závodu a technologického centra s předními výrobci obráběcích strojů jsou dvě nové produktové řady, které jsou pro tento průmyslový sektor velmi důležité. Jednou z nich je řada ložisek “Robust Shot” s mazacími drážkami a otvory ve vnějším kroužku vyvinutá speciálně pro vysokorychlostní aplikace. Další novinkou je řada ložiskových jednotek BSBD pro podporu kuličkových šroubů.
Identické výrobní procesy - Aktivity společnosti NSK v Evropě podtrhují snahu vyrábět své produkty co nejblíže u zákazníka, aby bylo možno co nejvíce zjednodušit logistiku a minimalizovat dodací termíny. Současně jsou veškeré výrobní a kontrolní procesy strukturovány naprosto identicky ve všech výrobních závodech NSK po celém světě tak, jak jsou aplikovány v mateřských závodech v Japonsku.
Investice do kvality - Několik tisíc produktů opouští každý den výrobní linky anglického závodu. Během několika posledních let byly investovány velké finanční prostředky do nového strojního zařízení a procesů za účelem neustálého zlepšování kvality výrobků. Jedním z takových příkladů jsou systémy zajišťující čištění jednotlivých komponent, jejichž modernizace přinesla velmi vysoký standard v této oblasti výrobního procesu. Výsledkem je maximální čistota vnitřního prostoru ložisek, což má velmi zásadní vliv na dlouhou provozní životnost.
Technologické centrum - Společnost NSK má v Newarku take své technologické centrum zabírající plochu 5600 m2. Mezi klíčové aktivity pracovníků centra patří vývoj nových a zlepšování stávajících produktů. Tým inženýrů se rovněž zabývá analýzami ložisek, která již byla v provozu. Technologické centrum se pyšní špičkovými metrologickými technologiemi zahrnujícími vše od jednoduchých tahových zkoušek až po spektrální analýzu či komplexní metalurgické rozbory. Skutečné provozní podmínky jsou simulovány na mnoha testovacích zařízeních. To vše umožňuje společnosti NSK poskytnout svým zákazníkům maximální podporu pro vývoj, konstrukci a sériovou výrobu nových produktů.

 

NOVÉ NEREZOVÉ LOŽISKOVÉ JEDNOTKY NSK KOMBINUJÍ VYSOKOU KOROZIVZDORNOST S MAZACÍ TECHNOLOGIÍ MOLDED-OILTM
Nové ložiskové jednotky, vyráběné z martenzitové nerezové oceli, vyhovují provozním podmínkám aplikace a jsou odolné vůči chemickým látkám používaným při mycích procesech. V provedení se stojatým ložiskovým tělesem a přírubovým ložiskovým tělesem tak snižují náklady provozovatele a nabízejí výrazné finanční i časové úspory. Co je rovněž důležité, všechna provedení nerezových ložiskových jednotek jsou zaměnitelná se standardními jednotkami NSK vyráběnými dle norem ISO.
Použití inovační technologie NSK Molded-OilTM napomáhá prodloužení životnosti nerezových ložiskových jednotek v prostředí, kde hygiena a korozivzdornost jsou rozhodujícími faktory. Jedná se o speciální tuhé mazivo zvyšující výkonnost strojů a zařízení, jejich spolehlivost a prodlužující bezúdržbové intervaly v podmínkách vysoké vlhkosti, koroze a znečištění.
Účinnost technologie Molded-OilTM poskytuje provozovateli zařízení skutečné úspory ve srovnání se standardně používanými a často nákladnými metodami mazání strojních částí. Dlouhodobým a podrobným testováním bylo zjištěno, že Molded-OilTM nabízí více než dvojnásobek životnosti běžných mazacích tuků v prostředí kontaminovaném vodou. Tato technologie navíc zajišťuje tzv. “čistý provoz” bez nebezpečí úniků mazacího tuku
do okolí. Rovněž zde odpadá potřeba doplňování maziva – Molded-OilTM zajišťuje nepřetržitou dodávku mazacího oleje.
Technologie Molded-OilTM je účinná zejména v potravinářských provozech, kde v žádném případě nesmí docházet ke znečišťování zpracovávaných produktů olejem. Tato metoda rovněž efektivně překonává problém ztráty maziva v důsledku kontaminace vodou. Použitím nerezových ložiskových jednotek s technologií Molded-OilTM dosáhneme zvýšené spolehlivosti a delších bezúdržbových intervalů strojních zařízení používaných
při zpracování potravin, balení, plnění do lahví a chemických procesech, kde běžně dochází k velkým ztrátám maziva.
Alternativní variantou mazání nerezových ložiskových jednotek NSK je speciální tuk USDA H1 vhodný pro použití v potravinářském průmyslu. Tyto jednotky jsou vybaveny maznicí pro snadné doplňování tuku.

 

loziska1_598

Více informací najdete zde

 

EXVALOS spol. s r.o.

Dobrovského 367
Lanškroun
563 01
Česká republika

Tel.: +420 465 323 140
Mob.: +420 606 654 240
Fax: +420 465 323 140
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU