800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

LSC proces ve svařování

26/06/2014

 

87399_300_06

 

„Oblouk systému TPS měl již velmi dobré vlastnosti, ale není to nic proti stabilitě oblouku, jakou máme k dispozici při práci s přístrojem TPS/i“ konstatuje s obdivem jeden z mnoha našich nadšených zákazníků. Řeč je v tomto případě o novém LSC (Low Spatter Control*) procesu, který náleží k výbavě nového svařovacího zdroje TPS/i. Jak ukazují dosavadní zkušenosti, umožňuje tento proces, který je nyní se svými charakteristikami „Universal“ a „Root“ k dispozici také ve verzi „Advanced“, svářečům zažít zcela novou dimenzi svařování.

Co dělá proces LSC tak výjimečným? Fakta, která nám tuto otázku vysvětlí, jsou zcela nasnadě: Na dosud nikde jinde nedosažené stabilitě oblouku se podílí nově modifikovaný proces uvolňování kapky a speciální řízení zkratové fáze zajišťující měkký a dobře kontrolovatelný oblouk, jehož důsledkem je spolehlivě probíhající odkapávání, které dodává oblouku jeho charakteristický zvuk.

LSC proces vybavený pro charakteristikou „Root“ podporované svařování plnými dráty z vysokolegované i běžné ocele a trubičkovými dráty, je určený především pro kořenové svary. Ať se jedná o kořenové svary ve stoupavé nebo klesavé poloze, stačí pro oba případy pouze jedno nastavení parametrů. Dokonce i kořeny jinak obtížně proveditelných klesavých svarů lze tímto procesem zcela spolehlivě provařit. Také výskyt svarových chyb je snížený na minimum, protože zde nedochází k přetoku svarové lázně směrem dopředu. Další charakteristika s označením „Universal“ umožňuje čisté svařování koutových, stoupavých a přeplátovaných svarů vyznačujících se hladkým roztékáním svarového spoje a to vše bez nutnosti jemného seřizování. Maximální stabilita oblouku je garantována u obou charakteristik, což se projevuje ve vysoké svařovací rychlosti a velice omezeném rozstřiku.   Kromě toho se proces LSC úplně nejlépe hodí pro svařování v atmosféře 100% CO2.

Proces LSC Advanced se používá všude tam, kde se musí pracovat s dlouhým hadicovým vedením. Proč právě v těchto případech? Je to dáno tím, že velká indukčnost dlouhých hadicových vedení vyžaduje existenci speciálního obvodu, který zajistí okamžité odpojení proudu. Tento, v systému LSC Advanced již vestavěný obvod, zaručuje i v případě dlouhých hadicových vedení trvale optimální odkapávání a tím i vysoce stabilní oblouk.

*) LSC - Kontrola oblouku pro minimální rozstřik

 

 

FRONIUS ČESKÁ REPUBLIKA s. r. o.

Dolnoměcholupská 1535/14
Praha 10
102 00
Česká republika

Tel.: +420 272 111 011, 272 742 369
Fax: +420 272 738 145
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU