800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

Luxusní propojení interiéru s exteriérem a velkolepý vstup na terasu, balkón či zahradu

09/04/2013

dvere_304Prosvětlený a vzdušný interiér s exteriérem jako na dlani. Takový benefit nabízejí rodinné domy s velkoformátovými okny a prosklenými posuvnými systémy. Kdysi pouhý sen mnoha z nás lze přitom v současné době bez obtíží realizovat. Zelenou tomuto trendu již řadu let dávají vyšperkované projekty architektů i samotní výrobci okenních a dveřních profilů. Jedním z takových je i firma Schüco International KG, která se specializuje především na systémy z hliníku, materiálu ideálního pro konstrukce několika křídlových posuvných a skládacích systémů. Jeho vynikající pevnost i opracovatelnost garantují vznik přesně lícujících úzkých konstrukčních prvků s vysokou těsností a optimální zvukovou izolací. Nemluvě o široké škále designových a barevných variant. Vybírat lze z neizolovaných interiérových až po vysoce tepelně izolované a bezpečnostní posuvné systémy, s možností částečné či komplexní automatizace.

Kromě prostorově úsporného designu s úzkými pohledovými šířkami charakterizuje hliníkové posuvné a skládací systémy Schüco snadná ovladatelnost. Profily se pohybují téměř bezhlučně po vodicích lištách z nerezavějící oceli. Otevírání i zavírání probíhá v jedné rovině, bez rušivého vyčnívání křídel do prostoru.

Posuvné dveře se zdvihem zaručují snadnou manipulaci, otevírají se k jedné straně nebo ze středu. V zavřené poloze přesvědčují vynikající tepelnou i zvukovou těsností. Samozřejmostí je možnost vybavení bezpečnostními prvky. Systém je ideální do prosklených fasádních konstrukcí i pro zimní zahrady. Další typ, oblíbený systém PASK, označuje paralelně odstavné posuvné a sklopné dveře. Křídla jsou v rámech osazena tak, aby z venku plošně lícovala a zároveň dokonale těsnila díky přírazu zevnitř. U systému PASK lze křídlo posuvných dveří sklopit pro účely větrání či otevřít celou plochu.

 

 

Meze se rozhodně nekladou ani při výběru barev, povrchy rámů mohou mít jinou barvu zevnitř a zvenku. Každý si vybere odstín dokonale pasující do daného dvere1_367interiéru, respektive exteriéru. Vzhledem k rozměrným formátům posuvných systémů, jejichž váha může být i několik set kilogramů, bylo myšleno také na lehké a rychlé ovládání. Doslova stisknutím tlačítka lze dveře otevírat a zavírat prostřednictvím techniky e-slide. Ta umožňuje plně automaticky a tiše pohybovat s křídly o hmotnosti až 250 kg (resp. o velikosti až 3x3 m). Skrytá automatika se ovládá přes klávesnici na křídle, prostřednictvím prostorového čidla, nebo centrálně jako součást automatizovaného řízení budovy. V bytě ji ocení především starší lidé, hendikepované osoby a děti, kterým posun dveří nebude činit sebemenší problém. Pro přístup z vnější strany lze nainstalovat čtečku otisků prstů. Posuvné dveře se po přiložení prstu automaticky odblokují, samozřejmě pouze u předem načtených a uložených biometrických údajů, a pustí vás dovnitř. Vše lze, jak už bylo naznačeno, napojit na centrální automatizované řízení objektu, a to včetně klasických oken a vchodových dveří. Jednotlivé prvky tak můžete ovládat manuálně v místnosti, centrálně přes PC nebo dálkově pomocí mobilního telefonu.

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU