800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Betonová jímka
Výroba nápravy dle přílohy
Kartony pro balení potravin
Granuláty
Značení
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Makroskop VR-3000 pro rychlá bezdotyková trojrozměrná měření.

16/01/2014

 

keyence_300

 

Makroskop VR-3000 je první zařízení na světě schopné vykonávat za několik sekund trojrozměrná měření, k nimž konvenční zařízení, např. měřicí ramena, potřebují desítky minut.

 

mer_304

 

Společnost Keyence zkombinovala pokrokovou optickou konstrukci svých digitálních mikroskopů s vysokorychlostní a vysoce přesnou metodou prostorového měření, kterou
používá u svých dotykových sond. Výsledkem je makroskop – zařízení pro rychlá trojrozměrná měření. Makroskopy One-Shot 3D řady NEW VR-3000 Series umožňují uživatelům bezkontaktně měřit profily – v široké měřicí oblasti najednou, rychle, přesně a s velkou opakovatelností.


Zařízení VR-3000 Series jako první na světě využívá algoritmus pro rychlá trojrozměrná měření, umožňující prostorové měření povrchů: simultánně měří výšky profilu, úhly a poloměry. Snadno mohou být měřeny úchylky tvaru, jako přímost, rovinnost nebo válcovitost. Tři dvojitě telecentrické objektivy mají minimální zkreslení a zaručují přesné měření v celém měřicím poli. Na rozdíl od většiny měřicích zařízení, která jsou velmi rozměrná, je VR-3000 velmi kompaktní zařízení se snadným použitím.


Zařízení VR-3000 Series, jenž je navržené tak, aby odstranilo rozdíly ve výsledcích měření mezi jednotlivými uživateli, využívá funkci měření jedním stiskem tlačítka – jednoduše umístíte objekt na stolek, stisknete tlačítko, a to je vše. Zařízení automaticky oskenuje objekt a uloží změřená 3D data bez nutnosti nastavovat individuální parametry. Funkce pro podporu měření umožňují dosáhnout velké přesnosti a opakovatelnosti a konzistence výsledků, a to jak mezi různými uživateli, tak i v případě měření různých objektů. Pro automatizaci měření lze vytvářet šablony.


Zařízení VR-3000, vybavené množstvím 3D měřicích nástrojů, umožňuje počítat a vyhodnocovat profily, přímost, rovinnost, odchylky výšky, úhly, plochy a mnoho dalšího.
Jakmile jsou jednou data naměřena a uložena, může uživatel pomocí vestavěného softwaru snadno vytvářet protokoly o měření nebo exportovat soubory přímo do programu CAD.


Zařízení řady VR-3000 Series mohou být používána jako měřicí systém, ale také mohou fungovat jako snadno obsluhovatelný mikroskop, vhodný pro každodenní měřicí operace. Zařízení má zvětšení 12 až 160 a pro snímání obrazu slouží digitální kamera se senzorem až 9 Mpx. Díky využití některých pokročilých funkcí vyvinutých pro digitální mikroskopy řady VHX-2000, např. zaostřovacích algoritmů, je zařízení VR-3000 schopné dosáhnout dokonalé ostrosti obrazu. Funkce High Dynamic Range umožňuje docílit vynikající kontrast a podání struktur, jež jsou nezbytné pro přesná plošná (2D) měření.


Zařízení řady VR-3000 je výborným nástrojem pro reverzní inženýrink a měření s přesností několika mikrometrů. Jedním kliknutím lze pořizovat digitální obrazy předmětů do velikosti 20 mm. Pro ty, kdo potřebují měřit ve 3D větší předměty, je k dispozici modul umožňující rozšíření měřicího pole na 270 mm do šířky a 100 mm do výšky. Zařízení VR-3000 Series najdou uplatnění v mnoha oborech průmyslu: v automobilovém a strojírenském průmyslu, při výrobě polovodičových součástek a elektroniky, ve farmaceutickém průmyslu, při výrobě plastů a v plastikářském průmyslu nebo při výrobě keramiky.


Keyence Česká Republika
cz.keyence.com

Telefon: +420 222 191-483
Fax: +420 222 191-505
info.czech@keyence.eu

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU