800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Soustruh SUI 32/750
Konektory
Výroba tyčí a držáků
Elektrárny
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
ESD lehké palety
Plastové kanystry s kohoutkem, army kanystry
Bruska rovinná BPH 300
Těžký soustruh Heyligenstaedt

Máte bazén? Přečtete si, co by se vám mohlo hodit

20/06/2013

Vlastní rodinný bazén patří dnes k běžnému standardu. A k bazénu pochopitelně patří i různé příslušenství. Některé je k provozu nezbytné, jiné vám rozšíří možnosti vodních radovánek a ulehčí péči o bazén.

Filtrace je základ

Tím nezbytným zařízením, doslova srdcem bazénu, je písková filtrace. Slouží k zachycování hrubých nečistot, jako je listí, utonulý hmyz nebo zbytky trávy. Při výběru bychom měli hledět především na její výkon a délku záruky. Pro pohodlnější obsluhu dejte radši přednost filtraci s šesticestným ventilem. Pamatujte i na to, že by zařízení mělo mít výkonovou rezervu pro předpokládané připojení dalšího bazénového příslušenství, jako jsou například vysavače nebo ohřev vody,“ radí specialista Lukáš Toula. A doplňuje, že v současnosti už jsou k dostání i pískové filtrace pro malé nadzemní bazény, které nahrazují málo účinné a zastaralé kartušové filtrace.

 

filtr_400_02

Dostatečně výkonná písková filtrace nejen čistí vodu, ale „oživuje“ i další příslušenství. Jako například ohřev vody. Foto Hayward

Dopřejte si komfort

Stále častější výbavou zapuštěných bazénů je posuvné zastřešení. Přináší hned několik výhod najednou. Asi největším plusem je fakt, že pod jeho klenbou se díky solárnímu efektu ohřívá voda k vašemu ještě komfortnějšímu koupání, čímž prodlužuje koupání až na šest měsíců. Zároveň snižuje i teplotní ztráty během noci. Argumentem pro zastřešení je také ochrana vody před spadem všelijakých nečistot. Vedle posuvných zastřešení existují také jednoduchá přenosná zastřešení vhodná i pro nadzemní bazény.

Kvalitní plavecký protiproud vám umožní dobře si zaplavat i v malém bazénu. K dostání jsou protiproudy závěsné a zabudované. Ty závěsné jsou uzpůsobeny i k dodatečné montáži a snadno se dají instalovat ke všem typům nadzemních i zapuštěných bazénů.

cerpadlo_400_01

S tepelným čerpadlem je možné si zajistit teplou vodu ke koupání od jara do podzimu. Foto Azuro

Voda jako kafíčko

Kdo by se nechtěl koupat ve stále teplé vodě? Za slunečných dnů pomůžou vodu v bazénu ohřát solární panely. A to až o 6 °C. „Nebo si můžete pořídit tepelné čerpadlo, které vám zajistí teplou vodu bez ohledu na sluneční svit už od venkovní teploty kolem 12 °C. Koupací sezonu si tak prodloužíte až na sedm měsíců,“ říká Lukáš Toula.

 

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU