800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba
Výstavba a dodání elektro zařízení
Bruska
Dveře na balkón
Dodávka, servis i údržba zařízení
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Měniče frekvence

10/06/2015

Nabízíme originální výrobky společnosti REXROTH BOSCH GROUP:

  • Měniče frekvence řady EFC 3600    menic_325
  • Měniče frekvence řady Fv
  • Měniče frekvence řady Fe
  • Příslušenství

Energetická efektivita a bezpečnost na prvním místě


Energetická efektivita, bezpečnost a přesunutí funkcionality na software jsou ústředními tématy současného trhu. Tato témata vévodila i expozici společnosti Bosch Rexroth na hannoverském veletrhu, která zde představila například automatizační produkty připravené pro sériovou výrobu či služby, které snižují provozní náklady v průběhu celého životního cyklu strojů a systémů.
Jak energetická efektivita, tak bezpečnost strojů přímo ovlivňují náklady v průběhu životního cyklu strojů a představují jedny z nejzávažnějších požadavků při nákupu.
SpolečnostBoschRexroth vyvíjí a dodává komplexní řešení pro pozitivní energetickou bilanci – od výroby energie až po její spotřebu ve stacionárních i mobilních zařízeních. Uživatelská řešení spolehlivě zvyšují efektivitu větrných i solárních systémů. Pohony a mechatronické moduly v automatizaci a průmyslu obecně zlepšují energetickou účinnost při zachování minimálně stejné úrovně produktivity. Inteligentní moduly v mobilních aplikacích snižují spotřebu paliva až o 25 %.
Rozsáhlá produktová řada bezpečných výrobků i softwaru splňuje požadavky stanovené novými evropskými standardy bezpečnosti, které vejdou v platnost na konci roku 2009.
Rozšířené portfolio řídicích prvků otevírá další stupně volnosti pro návrháře při implementaci nových koncepcí strojů. Použitím konzistentních otevřených rozhraní a softwarových standardů zjednodušují jednotlivé řídicí prvky realizaci nových myšlenek. Současně řada již integrovaných funkcí a konzistentních inženýrských nástrojů zjednodušuje vývoj a zkracuje čas uvedení do provozu nových strojů.

Inteligentní řídicí karty

Nová generace řídicích karet VT-HACD-2X nahrazuje současnou řadu VT-HACD-1x. Nové funkce a kompaktnější design řídicí jednotky rozšiřují pole použití těchto volně konfigurovatelných řídicích karet.
Mimo běžné připojení pomocí field bus podporují nové karty komunikaci přes Ethernet. Ten umožňuje i v decentralizované formě uzavření řídicích smyček polohy, tlaku, síly, stejně tak jako dalších typů řídicích smyček nezávisle na délce cyklu řídicího systému. Spektrum funkcí řídicí karty bylo rozšířeno přidáním další, třetí řídicí smyčky a druhého SSI vstupu. Navíc byl zvýšen počet konstant a flagů pro interní komunikaci. Všechny analogové výstupy teď nabízejí 14bitové zpracování signálu.
Kompaktnější tvar karty zjednodušuje instalaci a uvedení do provozu. Rexroth navíc garantuje plnou kompatibilitu softwaru s předchozí verzí. Uživatelé tak mohou stále používat původní soubory s parametry bez nutnosti konverze.
Řídicí elektronika Rexroth počítá se specifickými požadavky hydrauliky, a tak odděluje automatizaci od řídicí technologie. Díky vysokému stupni modularity je pro výrobce strojů jednoduché integrovat řízení pohybu do široké škály konceptů hydraulického řízení.

Frekvenční měnič Fe

Neřízené pohony čerpadel a ventilátorů spotřebovávají zbytečně velké množství energie a tlačí provozní náklady nad práh bolesti. S novým frekvenčním měničem řady Fe je nyní možné jednoduše změnit na režim přizpůsobení spotřeby požadovanému výkonu. Výhodou jsou mnohem lepší energetická bilance a prodloužená životnost pohonů. Rychlá integrace ve všech automatizačních prostředích je umožněna automatickou identifikací a nastavením motoru na základě pouhých několika parametrů.
Díky výkonu od 0,75 kW do 110 kW pokrývají frekvenční měniče řady Fe všechny základní funkce. Automatická identifikace motoru a integrovaný uživatelský panel pomáhají zkrátit čas potřebný pro uvedení do provozu. Pro standardní průmyslové motory stejného nominálního výkonu umožňují předvolené parametry skutečnou plug-and-play funkci. Pro motory s nižším nominálním výkonem a speciální motory stačí konfigurovat tři základní parametry a tři parametry motoru pro počáteční spuštění. Automatické seřízení nastaví všechny ostatní parametry motoru.
Spotřeba energie řízená požadavkem je jednou z několika možností, jak zvýšit energetickou účinnost strojů během jejich životního cyklu. Volně definovatelná charakteristická křivka V/f řady Fe, která může být přizpůsobena zatížení, snižuje spotřebu energie měničů a prodlužuje jejich životnost. Frekvence PWM je plynule nastavitelná v intervalu od 1 kHz do 15 kHz v závislosti na nominálním výkonu frekvenčního měniče. Toto široké spektrum umožňuje obzvlášť jemné ladění pro řízení pohonu a zároveň optimalizaci hluku. Množství digitálních i analogových rozhraní poskytuje větší flexibilitu pro integraci v automatizačních strukturách. Všechny velikosti měničů frekvence řady Fe mají integrovanou PLC funkcionalitu, díky čemuž může několik frekvenčních měničů pracovat společně v síti a vykonávat distribuovanou synchronizaci jednoduchých úloh bez nadřazeného systému sběrnic. Standardně jsou frekvenční měniče dodávány s rozhraním Modbus, je možné rovněž objednat externí Profibus.

 

PK Servis technické součásti, s.r.o. - ložiska NSK

Nad Sládečkem 600
Tábor, Měšice
390 02
Česká republika

Tel.: +420 381 258 658-9
Mob.: +420 777 284 100, +420 777 227 939
Fax: +420 381 258 660
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU