800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

Měřicí systém s IO-Link.

05/06/2013

 

logo1_200_01

První magnetostrikční snímač polohy s rozhraním IO-Link

 

snimac_417

 

Systémy pro měření polohy od firmy Balluff reprezentují ve velké části výrobních a montážních odvětví přesné měření dráhy. Micropulse BTL6 Profile PF IO-Link od firmy Balluff je na světě první magnetostrikční snímač polohy s rozhraním IO-Link.


Data všech měřených hodnot a informací o stavu snímače jsou odesílána digitálně prostřednictvím jednoduchého třívodičového kabelu do nadřazené jednotky IO-Link master umístěné na řídicí úrovni. Bezkontaktní snímače s inteligentním komunikačním rozhraním IO-Link jsou používány pro projekty s komplexní komunikační sítí vyšší úrovně, protože zde IO-Link zjednodušuje konfiguraci snímačů, zrychluje jejich instalaci a omezuje náklady na kabeláž. Díky rozhraní IO-Link lze realizovat efektivní výrobní systémy, které umožňují automatickou konfiguraci snímačů za provozu a transparentní diagnostiku až na úroveň
provozního řízení.


Magnetostrikční snímače polohy PF od firmy Balluff jsou charakteristické plochým tvarem a robustní konstrukcí, odolností proti rázům, vibracím a znečištění a stupněm krytí IP67. Díky použití několika magnetů současně měří bezkontaktní snímač absolutní pozici velmi spolehlivě a zaručuje velkou přesnost měření. Měřicí délky jsou 50 až 4 570 mm. Snímač toleruje vertikální a horizontální odchylky pozice profilu snímače vůči měřicí hlavici až 15 mm.


Rozhraní IO-Link umožňuje vytvořit vysoce výkonný a spolehlivý kanál pro obousměrnou komunikaci bod-bod pod jakoukoliv nadřazenou komunikační sítí. Protože poptávka po snímačích s rozhraním IO-Link narůstá, rozhodla se společnost Balluff postupně uvést na trh kromě Micropulse PF IO-Link i další své výrobky s touto inteligentní komunikací. Bezkontaktní snímač polohy komunikuje přenosovou rychlostí 230 kB/s, a umožňuje tak dosáhnout při rozlišení 1 μm doby cyklu dat 1 ms. Měří tedy spolehlivě i při větších rychlostech pohybu.
Snímač lze snadno a rychle připojit k modulu IO-Link master pomocí běžného kabelu s konektorem M12, a integrovat jej tak do řídicího systému.

Všechna centrálně uložená data jsou vzhledem k integrovanému toku informací zcela konzistentní. Díky rozhraní IO-Link je možné snímač konfigurovat i za provozu stejně jako sledovat a diagnostikovat všechny události na přímo místě jejich výskytu.

snimac1_411

 

http://www.balluff.cz


BALLUFF GmbH
Schurwaldstrasse 9
73765 Neuhausen a.d.F.
Germany
Detlef ZIENERT
Telefon: +49 7158 173 0
Fax: +49 7158 173 50 10
detlef.zienert@balluff.de
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU