800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Čerpadlo
Přeprava D/Forchheim - CZ/Beharovice
Rekonstrukce silnic
Sáčky mikrotenové
Topení
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Na bezpečnostních dveřích nešetříme

12/02/2013

Vsadíme-li na nízké zabezpečení domu proti krádeži, pojišťovna nám v případě vloupání nemusí poskytnout plnou náhradu. Případů překonaných nekvalitních, levných bezpečnostních dveří je stále dost. Takové typy dveří pachatelé dobře znají a vyloupí byt právě proto, že je snadno překonají.

Většina pojišťoven vyžaduje ve svých podmínkách u pojištění domácnosti proti krádeži zabezpečení dveřmi 3. a 4. bezpečnostní třídy. Pokud nedodržíme úroveň zabezpečení, porušujeme pojistné podmínky.

Jsme-li zabezpečeni více, než pojišťovna požaduje, můžeme získat zajímavé slevy za způsob zabezpečení – kvalitní zajištění někdy přispívá k nižším platbám pojistného při faktu vyššího plnění v případě pojistné události.

Proto je lepší před nákupem bezpečnostních dveří zajít do pojišťovny a zjistit si potřebnou míru zabezpečení domu nebo bytu ve vztahu k pojistným podmínkám.

Bezpečnostní třída

Bezpečnostní dveře se podle evropských norem rozdělují do šesti kategorií (bezpečnostních tříd), z nichž se reálně používají čtyři podle toho, do jaké míry odolávají napadení.

Odolnost, tedy bezpečnostní třída, vychází z konstrukčního know-how výrobce, kvality použitých materiálů a výrobního procesu.

V bytech, rodinných domech, firmách a úřadech se nejčastěji setkáváme se dveřmi ve 3. a 4. bezpečnostní třídě, které dnes vyžaduje většina pojišťoven z hlediska úrovně zabezpečení těchto prostor, a také jsou doporučovány seriózními výrobci. Kvalitní bezpečnostní dveře by měly splňovat protipožární odolnost dveří (30 minut). To by mělo být podloženo platnými certifikáty podle norem EU.

 

dve345e_400

Bezpečnostní dveře SD 121 patří do bezpečnostní třídy 4. Jsou to nejmasivnější dveře této kategorie a mají 23 aktivních jisticích bodů. Disponují dvojitým celoplošným pancéřováním, 1mm plechem a v okolí zámku je pancéřování zesíleno speciálním plechem. Dveře mají tuhou ocelovou kostru s rámem a žebrováním. Dvojitá bezpečnostní zárubeň. Cena od 26 280 Kč.

FOTO: NEXT

Také zámkové cylindrické vložky a dveřní kování (štít nebo rozeta) musejí být ve stejné nebo vyšší bezpečnostní třídě jako dveře samotné.

Kvalitní bezpečnostní protipožární dveře se instalují do originálních ocelových, bezpečnostních zárubní, které jsou ze všech stran celkově vylité betonem a kotvené.

Ceny bezpečnostních dveří se pohybují podle bezpečnostní třídy, typu a vybavení od 12 000 do 26 000 Kč.

Výběr a materiál

Bezpečnostní dveře si vybíráme podle odolnosti, certifikace, kvality, životnosti a nakonec designu. Podle těchto kritérií se pozná výrobce nabízející účinné a funkční bezpečnostní dveře, které splňují veškeré požadavky na odolnost, legislativu v certifikaci a jsou vyrobené z prověřených materiálů s dlouhou životností.

Běžné bezpečnostní dveře jsou vyrobené z různých materiálů, často z nesourodých (dřevo, drátěný rošt nebo pletivo apod.). Nemusí být ani protipožární, nebo naopak jsou pouze protipožární a nikoli bezpečnostní. Proto je vždy lepší ptát se na složení kvalitních bezpečnostních dveří.

Kvalitní bezpečnostní dveře by měly být celokovové, dvouplášťové, s vnitřní výztužnou konstrukcí. Ta by měla obsahovat protipožární vložku. Vnější provedení je většinou lamino, dýha nebo jiné varianty povrchů.

Montáž

Ideálně by měl montáž provádět výrobce nebo subjekt autorizovaný výrobcem či výhradním zastoupením výrobce. Ale nemusí.

Pokud některá firma tvrdí, že montáž kvalitních značkových bezpečnostních dveří nutně musí provádět pouze vlastní zaměstnanci výrobce a nikdo jiný, podává zákazníkům zavádějící informace, které hraničí s neseriózním obchodním přístupem.

dvere1_400_01

Interiérové vchodové dveře do bytu K330/3 v hladkém provedení – 3. bezpečnostní třída. Cena za kompletní dodávku a výměnu od 30 000 Kč.

FOTO: SHERLOCK

Obavy z toho, že montážní firma, byť se prokáže pověřením od výrobce, je neseriózní, jsou na místě v případech instalací levných bezpečnostních dveří od pochybných prodejců. Pak je pravděpodobné, že autorizace od výrobce může být falešná a tato firma patrně provádí neoprávněnou činnost nebo dokonce tipuje objekty pro krádeže.

Záruku na výrobek upravuje zákon a vlastní podmínky výrobce. Na bezpečnostní dveře se často poskytuje záruka dva roky. Jsou-li uváděny vyšší záruční lhůty, obvykle se vztahují jen na určité součásti nebo mechanismy výrobku.

dvere2_400

Interiérové vchodové dveře do bytu s dekorativními rámečky – 3. bezpečnostní třída. Cena za kompletní dodávku a výměnu od 32 000 Kč. Detail designově zpracované polodrážky se zapuštěnými závěsy (panty) u modelu K330/3.

FOTO: SHERLOCK

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU