800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Na světě je první LTE-Advanced síť v pásmech 1800MHz a 900MHz

15/08/2013

logo_198

  • Společnosti Ericsson a Telstra uskutečnily v Austrálii první přenos v rámci pásem 1800 MHz a 900 MHz v komerčním provozu
  • Obě dvě pásma jsou připravena pro operátory, kteří nabídnou svým zákazníkům 4G technologie
  • Pomocí technologie LTE-Advanced pomáhá Ericsson mobilním operátorům získat ještě vyšší datové rychlosti v rámci jejich pásem

 

Australský telekomunikační operátor Telstra je prvím, který svým zákazníkům nabízí rychlou datovou síť s technologií LTE Advanced Carrier Aggregation na frekvencích 1800 MHz a 900 MHz. První datový přenos v komerční síti v tomto rozsahu byl uskutečněn 31. července 2013 v austrálské provincii Queensland. Dodavatelem technologického řešení je společnost Ericsson.

Inovativní technologie LTE Carrier Aggregation (spojení nosných signálů) je dalším krokem v evoluci vysokorychlostního mobilního broadbandu. Umožňuje operátorům maximalizovat možnosti jim přidělených frekvenčních pásem kombinováním širokého spektra frekvencií. To jim umožňuje zvyšovat rychlost mobilního internetu.

Podle údajů společnosti Telstra počet jejich zákazníků se zařízeními podporujícími LTE technologie dramaticky roste. „LTE sítě dnes využívá takřka 3 miliony uživatelů, přičemž před šestmi měsíci tento počet dosahoval 2,1 milionů. Kapacita, vyšší rychlosti datového toku a výkon, který nabízí LTE-Advanced, nám pomůže mít pevně v rukách nárůst datového provozu, protože předpokládáme, že se zvýší zájem o naší síť,” uvádí se v oficiálním prohlášení společnosti. Mobilní operátor očekává, že mu to pomůže budovat a využívat dodatečné kapacity sítě a nabízet tak kvalitní služby.

Håkan Eriksson, šéf Ericssonu pro Austrálii, Nový Zéland a Fiji dodává: „Po celém světě máme mnoho operátorů, kteří fungují v pásmech 1800 MHz a 900 MHz, když přecházejí z 2G do 3G nebo do 4G. Mnoho z nich bude pozorně sledovat nasazení technologie LTE-Advanced v právě těchto frekvenčních pásmech.“

Ericsson podporuje aplikaci technologie LTE-Advanced Carrier Aggregation i v ostatních frekvenčních pásmech v jiných koutech světa, například v Jižní Korei. V těchto asijských oblastech spustil Ericsson spolu s operátorem LG U+ komerční provoz LTE-Advanced sítě, která využívá pásma frekvenčního rozsahu 1800 MHz a také 850 MHz.

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliardy švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

 

www.ericsson.com 
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Phone: +46 10 719 69 92
E-mail: media.relations@ericsson.com

Ericsson Investor Relations
Telefon: +46 10 719 00 00
E-post: investor.relations@ericsson.com

 

PRAM Consulting s.r.o.

Anna Hroudová

Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: anna.hroudova@pram.cz

www.pram.cz

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU