800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Konektory
Lokální oprava střechy
Dýchací přístroje
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
Barevné kovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Vštřikovací HDPE drť
Drť HDPE PE 500
Převodník pro termoelektrické snímače typu K, J, S, B, L
Převodník pro odporové vysílače s proudovým výstupem 4 - 20 mA

Naděje vzbuzující Nová zelená úsporám

14/01/2013

 

V počátku programu Nová zelená úsporám proplatí stát celkem 1,4 miliardy korun na zateplení majitelům rodinných domů. Zařadí do něj práce započaté od 1. ledna letošního roku. Žádosti o dotaci na rekonstrukci domu budou občané moci podávat od srpna. Vláda si od dotačního programu slibuje vytvoření 70 000 pracovních míst a podporu úspornějšího bydlení.

Program potrvá do roku 2020. Dotace bude vláda financovat penězi získanými z dražby emisních povolenek. Za ně by stát měl utržit zhruba 28 miliard korun. Dalších deset miliard vláda získá od Evropské unie.

"Absorbční kapacitu programu do roku 2020 odhadujeme na 80 až 100 miliard korun. To znamená, že z evropských fondů by bylo účelné doinvestovat dokonce větší částku než zmíněných deset miliard," sdělil koordinátor iniciativy Šance pro budovy Petr Holub. Program bude přínosem především pro malé a střední firmy, které dnes hůře dosahují na zakázky ve stavebnictví. Dotace podle něj budou stimulem též pro služby, dopravu a výrobu navázanou na stavebnictví.

Jeden milion podpory z programu má za vymezených podmínek vytvořit 2,7 pracovního místa, tedy celkem 75 600 pracovních míst, stojí v prezentaci MŽP. "V minulosti získaly stavební firmy díky uvedenému programu řadu zakázek, které poskytly pracovní příležitosti mnoha zaměstnancům. Svaz podnikatelů ve stavebnictví proto vítá zahájení tohoto programu," řekl jeho prezident Václav Matyáš.

Jedna koruna státní podpory z nového programu přinese podle MŽP do státního rozpočtu dodatečných 96 haléřů, což má být celkově přes 26 miliard korun.

Finanční podpora bude směřovat hlavně k majitelům rodinných domů. Veřejné budovy budou představovat 30 procent z podpořených rekonstrukcí. Výše podpory v programu bude podle návrhu MŽP záviset na podílu uspořené energie. Vlastníci rodinných domů nebudou moci čerpat podporu z jiných dotačních programů.

 

www.enviweb.cz

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU