800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Vrata do průjezdu obytného domu
Konstruktér CAD CATIA V5
Jednohřídelný drtič
PET předlisky
Výroba vzdušníků
5 nejnovějších nabídek
BMW boxy
KOMBINOVANÁ VEDENÍ PRO VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ
HENSOTHERM 410 KS indoor
HENSOTHERM 310 KS indoor
Protipožární nátěry HENSEL od SIMAT a.s.

Narex na školách už devět let podporuje budoucí mistry řemesel

03/06/2015

Zcela ojedinělý projekt na podporu středního odborného a učňovského školství realizuje společnost Narex z České Lípy. Tradiční český dodavatel profesionálního elektronářadí již devátým rokem školám a učilištím z celé republiky poskytuje technickou a odbornou pomoc při výuce praktických předmětů. Kromě jiného tak zásadně přispívá ke snadnějšímu uplatnění mladých lidí na pracovním trhu.

„Nápad pořádat přímo na školách přednášky s praktickými ukázkami použití moderního nářadí se zrodil na strojírenských veletrzích v Brně. Při školních exkurzích v našem stánku jsme vnímali značný zájem žáků i učitelů o technické detaily a o specifika využití různých typů strojů," vzpomíná ing. Viktor Vrabec, prokurista firmy Narex. Podle něho je velmi důležité, aby mladí řemeslníci získávali dostatek informací o nejnovějších možnostech špičkové moderní techniky i o tom, jak její správné použití zvyšuje kvalitu a efektivitu práce.

První školou, jejíž vedení myšlenka zaujala, byla v roce 2007 SPŠ stavební z Valašského Meziříčí. O rok později se už do projektu zapojily střední odborné školy a učiliště v dalších 8 českých a moravských městech. Zhruba v deseti školách, kromě jiného v Hradci Králové, Jaroměři, Liberci, Brně, Českých Budějovicích nebo v České Lípě, budou specialisté z Narexu napomáhat mistrům odborného výcviku také v roce 2015. „V minulosti jsme se podíleli na výchově mladých lidí napříč učebními obory. Nově se zaměřujeme na řemesla, která odpovídají naší současné orientaci na dodávky uceleného sortimentu pro kovovýrobu a montáže. Předváděcí akce jsou tak určeny budoucím strojním mechanikům, obráběčům kovů, automechanikům, kovářům, klempířům nebo zámečníkům," vysvětluje ing. Vrabec.

Cílem firmy Narex je rozvíjet technickou vzdělanost i zručnost mladých lidí, napomáhat při výchově budoucích špičkových řemeslníků a dnes tolik žádaných odborníků pro průmyslová odvětví. „Potvrzuje se, že čím více jsou řemeslníci technicky vzdělaní a znalí trhu, tím více preferují použití kvalitní techniky, tedy i té se značkou NAREX," říká ing. Vrabec. Odborníci z Narexu při hodinách praktické výuky nejen přímo v akci předvádějí možnosti a správné použití jednotlivých typů profesionálního elektrického ručního nářadí, ale ukazují také technické rozdíly mezi nástroji, vysvětlují, jakým způsobem vybírat elektronářadí a příslušenství, seznamují s šíří sortimentu na trhu i s ekonomikou provozu jednotlivých strojů. Žákům tak předávají konkrétní informace z praxe, které výrazně zvýší jejich možnosti uplatnění na trhu práce.

 

narad_547

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU