800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Čerpadlo
Přeprava D/Forchheim - CZ/Beharovice
Rekonstrukce silnic
Sáčky mikrotenové
Topení
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Návštěvníci v KOVOZOO vytvořili o víkendu desítky nových zvířátek

30/09/2014

 

gelpo_300_05

 

 

Staré Město – Areál bývalého cukrovaru přilákal v neděli 21. září na 1500 návštěvníků v rámci akce Děti a KOVOZOO. Během celého dne byly pro děti i dospělé připraveny kreativní dílny, ale i soutěže o hodnotné ceny a bohaté kulturní vystoupení regionálních umělců. Největším lákadlem pro širokou veřejnost však byla soutěž společnosti REC GROUP, kde si lidé mohli vyzkoušet výrobu zvířátek z recyklovatelných materiálů. „Je pro nás velkou poctou, že k nám návštěvníci přijeli až z Olomouce, Vizovic, Přerova, Frýdku Místku, ale i ze Slovenska. Bereme to jako výbornou zpětnou vazbu, že pro lidi vytváříme něco jedinečného, ekologického a jdeme do toho všichni hlavně srdcem,“ informoval ředitel společnosti REC Group Bronislav Janeček.
 
Na čtyřech tematických stanovištích společností Steelmet, KOVOSTEEL Recycling, OTR Recycling a NEOMA Recycling, si lidé mohli postavit zvířátka prakticky z čehokoli, co je napadlo. Velkou parkovací plochu před Kongresovým centrem tak zaplnily desítky zvířátek z elektrospotřebičů, kovového šrotu, dřeva, ale i z plastu. „Baví to úplně všechny. Je krásné pozorovat zápal a nadšení i od našich zaměstnanců, které to bavilo snad víc než děti a dospělé,“ nadšeně komentovala akci její koordinátorka Petra Benešová. Nejpovedenější výtvory následně ohodnotila odborná komise a ti nejšikovnější autoři zvířátek byli náležitě odměněni. Výherci jednotlivých kategorií získali poukazy na pobyty v hotelu Resortu Luhačovice, poukaz na vysokorychlostní internet od firmy Avonet, voucher na nákup zboží a servis lyží ve SKI ORLITA, rodinné poukazy na volný vstup do BAŤOVA INSTITUTU, či Ekolandu a mnoho dalších hodnotných cen.
 
Bohatý doprovodný program čekal na návštěvníky i před vilou v zahradě. Nechybělo malování na obličej, soutěže pořádané SVČ Klubko, pletení koberců, klobouků a květináčů z triček s Ditou, dále agility, výrobky z korálků paní Svobodové, tvoření s Korunkou Luhačovice nebo skákací hrad a projížďka na ponících. O zpříjemnění dne se na podiu postarali Děvčice z Podolí, Folklorní soubor Dolinečka a Divadélko Romaneto Praha.
 
Významným okamžikem pro návštěvníky i samotnou KOVOZOO bylo slavnostní otevření zahradní knihovny. „Vyrobili jsme ji ze starých vojenských beden“, uvedla marketingová manažerka REC GROUP Petra Benešová. Nová knihovna obsahuje mnoho zajímavých odborných i neodborných titulů. Návštěvníci si tak nově budou moci zpříjemnit pobyt v areálu čtením encyklopedií, prózy, ale i poezie, či luštěním rébusů a hádanek. „ Našim čtenářům jsme také připravili jednoduchý a stručný návod, který pochopí i malí školáčci. Půjč si knihu – vrať knihu, vezmi knihu – přines novou. Pevně věřím, že si zahradní knihovna najde své čtenáře“, doplnila Petra Benešová.
 
Během odpoledne byli vyhlášeni také vítězové soutěže Život zvířat očima dětí. Úkolem bylo vytvořit výtvarnou technikou dílo z jakéhokoli recyklovatelného materiálu na dané téma. První tři vítězové z kategorie jednotlivců a skupin byli odměněni a porota letos udělila i mimořádnou cenu za netradiční výtvarné pojetí života zvířat.
 
Vrcholem nedělního programu však bylo vyhlášení soutěže o 170 000 korun. „Celý rok měla široká veřejnost možnost vytvořit zvíře z kovových materiálů. Kritériem hodnocení byla také podobnost a shodnost velikosti s originálem a preciznost provedení,“ upřesnila hodnocení Petra Benešová. Mezi pět soutěžících bylo následně rozděleno 170 000 Kč. První místo obsadil bizon Tatanka od Jana Šišpery.

 

Akci Děti a KOVOZOO pořádala společnost REC Group již potřetí. V areálu bývalého cukrovaru se v průběhu roku pořádá mnoho dalších akcí zaměřených jak na děti, tak i pro dospělé. Již 31. října se můžete těšit na Strašidelnou zahradu. Více se dozvíte na webových stránkách Kovozoo, nebo na našem facebooku.

 

Výsledky a další informace k článku najdte zde

 

1. Místo: bizon Tatanka ( autor Jan Šišpera)

bizon_300

2. Místo: žirafa Safira ( autor Pavel Hartman)

zirafa_300

3. Místo: kůň Henry ( autor Vladimír Hofman)

kun_300

 

GELPO s.r.o.

Bohuslavice u Zlína 286
Bohuslavice u Zlína
763 51
Česká republika

Tel.: +420 573 036 702
Mob.: +420 739 064 961, 734 758 017
Fax: +420 573 036 705
E-mail:
Internet:


 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU