800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

Nejúspornější auto v Americe - Volkswagen Passat TDI

26/06/2013

S jakou průměrnou spotřebou se dá projet 48 států v Americe a najet při tom více než třináct tisíc kilometrů? S velmi nízkou, pokud máte naftový motor.

 

auto_474

 

V zámoří se spotřeba asi neřeší tolik, jako u nás. Ceny paliva jsou ve srovnání s Evropou o něco příznivější, ale rok co rok stoupají vzhůru a Volkswagen to vidí jako ideální příležitost jak propagovat svůj naftový Volkswagen Passat. 

Na zápis do Guinessovy knihy rekordů stačilo Volkswagenu ujet vzdálenost 8122 mil a spotřebovat při tom jen 104,94 galonů nafty. Imperiální hodnoty vám toho ale nejspíš moc nepoví, mnohem lepší představu si jistě uděláte z ujetých 13 071 kilometrů, na které bylo potřeba 397,2 litrů nafty. 

Výsledkem počínání byla průměrná spotřeba 77.99 mpg, tedy 3,05 l/100 km, což jim stačilo na zápis do Guinessovy knihy rekordů v kolonce "Nejnižší spotřeba paliva v nehybridním autě, které projelo 48 států".

 


V tiskové zprávě se nic nepíše o průměrné rychlosti, která by hodně vypověděla o samotné jízdě. Moc nepředpokládáme, že dvojice řidičů jela sedmnáct dní nonstop. Na každý den museli řidiči Wayne Gerdes a Bob Winger ujet přibližně 768 kilometrů, což není nic nereálného i s pauzou na spánek. Pokud by strávili za volantem dohromady čistých deset hodin, odpovídalo by to rychlosti 77 km/h. Ale jde jen o náš odhad, v reálu to samozřejmě mohlo být trochu jinak.

Podobná spotřeba okolo tří litrů není nic nedosažitelného, stačí dodržovat několik základních pouček, zapomenout na ostré rozjezdy z křižovatky a jet co nejplynuleji. Všechny zaručené tipy si můžete přečíst i v jednom z našich článků.

 


www.autoweb.cz

 


Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU