800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Vrata do průjezdu obytného domu
Konstruktér CAD CATIA V5
Jednohřídelný drtič
PET předlisky
Výroba vzdušníků
5 nejnovějších nabídek
BMW boxy
KOMBINOVANÁ VEDENÍ PRO VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ
HENSOTHERM 410 KS indoor
HENSOTHERM 310 KS indoor
Protipožární nátěry HENSEL od SIMAT a.s.

Největší světový dodavatel dílů pro automobilový průmysl spoléhá na dokončování povrchu od Kennametal Extrude Hone

31/07/2014

 

kennametal_300

 

Patentovaná technologie tepelného obrábění je klíčem ke zlepšené kvalitě

 

stroj_251

Nový stroj P400 TEM od Kennametal Extrude Hone
Profesionálové z výroby a kontroly kvality v takových odvětvích, jako je automobilový a letecký průmysl, energetika, medicína a další průmyslová odvětví, kde je vyžadována vysoká přesnost součástí, vědí, že odstranění otřepů z protínajících se otvorů a zajištění absolutního začištění je takovou výzvou pro kvalitu, která nemůže být opominuta. Komplexní zákaznické armatury, převody, ozubená kola a tisíce dalších součástí mohou být obrobeny během několika vteřin, ale může trvat minuty, než budou kompletně dokončeny. Důsledkem jsou úzká místa ve výrobě, zvýšené náklady a delší doba pro uvedení na trh.


Kennametal Extrude Hone je vedoucím globálním poskytovatelem řešení pro přesné dokončování povrchu součástí v nekompromisní kvalitě. Patentované technologie jako TEM (thermal energy machining) jsou komplexním řešením potíží při dokončování, jimž čelí výrobci na celém světě.


Delphi-TVS je společný podnik firem Delphi Corp. (Troy, Michigan USA) a T. V. Sundaram Iyengar & Sons (Kancheepuram, Indie). Delphi je největším subdodavatelem pro automobilový průmysl na světě a Delphi-TVS je největším výrobcem automobilových systémů v Indii. "Jako globální společnost máme velkou odpovědnost dodržovat celosvětové standardy kvality u našich výrobků," říká T. N. Umasankar, vedoucí výrobně technického oddělení. "Vyrábíme součásti pro vstřikování paliva pro naftové motory – velké množství dílů. Hlavním problémem je odstranění otřepů v protínajících se otvorech z předchozích operací."


Delphi-TVS stálo před mnoha problémy: vysoký objem výroby blížící se miliónu kusů ročně činil ruční odjehlování neúnosným a vysoká přesnost vstřikovacích palivových čerpadel učinila technologii TEM nezbytností.


Po rozsáhlém průzkumu trhu společnost vybrala TEM (thermal energy machining) řešení od Kennametal Extrude Hone. Stlačená směs hořlavého plynu a kyslíku se vstřikuje pod tlakem 5 až 10 atmosfér do utěsněné komory naplněné množstvím součástí, z nichž mají být odstraněny otřepy. Zapalovací systém zažehne směs plynů, čímž se během 20 milisekund uvolní obrovské množství tepelné energie spolu s tlakovou vlnou. Přitom okamžitě shoří všechny otřepy na povrchu, a dokonce i vnitřní otřepy. Protože směs plynů obklopuje celý obrobek, všechny vnitřní i vnější povrchy jsou vystaveny rychlé oxidaci. Vnitřní protínající se vrtané díry a ostré hrany, na které je obtížné nebo nemožné dosáhnout, jsou okamžitě opracovány.


"Máme stovky instalací a naše TEM zařízení a procesy jsou průběžně zdokonalovány," říká Bruno Boutantin, globální marketingový manažer v Kennametal Extrude Hone. "Jedna věc ale zůstává nezměněna: TEM je rychlý, nízkonákladový vysoce produktivní postup, který umožňuje zpracovat milión i více dílů ročně jediným strojem."


"TEM proces je zvláště vhodný pro velkoobjemové produkce, kde oddělení pro konvenční odjehlování začíná ztrácet dech," souhlasí Umasankar. "Rychlé odjehlení a vyčištění velkého množství protínajících se děr, závitů a těžko dosažitelných míst je dílem jediného okamžiku, přesněji 20 milisekund. Schopnost TEM opracovat rozmanité součásti zároveň výrazně zvyšuje jeho kapacitu a rentabilitu. Žádný jiný postup včetně vysokotlakého vodního paprsku nikdy nedosáhne takových parametrů."


Díky spojení rozsáhlých zkušeností shromážděných běhen více než pěti desetiletí ve spojení s celosvětovým aplikačním know-how nabízí Kennametal Extrude Hone osvědčená řešení mnoha společnostem pracujícím v nejnáročnějších podmínkách. Centra technické podpory zajišťují spojení se zákazníkem ve všech kritických krocích – od nejranějších fází návrhu, při výrobě malých dávek dílů pro prototypy až po podporu náběhu výroby před finální dodávkou nejmodernějšího vybavení.


V Indii je Kennametal Extrude Hone součástí Kennametal India Ltd. Technické centrum Kennametal Extrude Hone v Bangalore je velmi dobře vybaveno pro podporu všech potřeb zákazníků.


Kennametal Inc., technologický leader ve strojírenství, již vice než 75. let, přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v náročném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S přibližně 14.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World’s Most Ethical Companies“ (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator“ (Product Development Management Association) a „America's Safest Companies“ (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte firemní webové stránky www.kennametal.com.

 

Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
Jan FENZ
Telefon: 0 800 900 840
Fax: 0 800 900 225
jan.fenz@kennametal.com
Kennametal Shared Services GmbH
Wehlauer Strasse 73
D-90766 Fuerth
Carsten GROMOLL
Telefon: +49 911 9735 557
Fax: +49 911 9735 551
carsten.gromoll@kennametal.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU