800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

Nízké náklady na jeden břit jsou hnací silou vývoje nových konstrukcí čelních fréz

20/06/2013

Na současném konkurenčním trhu strojírenské výroby se všechny průmyslové obory snaží najít dokonalý řezný nástroj, který by nabídl vysokou produktivitu, všestrannost a přesnost při co nejnižších nákladech na řeznou hranu. Proto společnosti v oboru obráběcích nástrojů vyvíjejí nová přesná řešení, která nabídnou vyšší hospodárnost: využijí ještě většího počtu řezných hran na břitovou destičku a zvýší výkon díky možnosti provádět zároveň hrubovací i dokončovací operace.

 

frez_333

 

Jako příklad můžeme použít nejnovější generaci nástrojů pro čelní frézování. Mnoho z nich je vybaveno kalenými tělesy fréz, což maximalizuje životnost a výkon nástroje, a zároveň využívá břitové destičky až se 16 řeznými hranami minimalizujícími náklady na jeden břit, díky čemuž je možné dosáhnout nižších nákladů na součást. Některé společnosti dokonce věnují zvýšenou pozornost dokonalému usazení břitové destičky v odpovídajícím lůžku a maximalizují tak efektivitu, výkon a životnost nástroje.


Než dojde k rozhodnutí o koupi čelní frézy vybavené více řeznými hranami, je důležité, aby výrobci pečlivě zrevidovali své obráběcí procesy a zvolili pro své aplikace ty nejvhodnější třídya geometrie břitových destiček, rozteče zubů fréz a řezné úhly nástrojů. Je také vhodné, aby vyhodnotili skutečné náklady na své řezné nástroje.


Řezné hrany
Protože se výrobci snaží snížit cenu svých produktů bez nutnosti snižovat zároveň jejich kvalitu, roste oblíbenost břitových destiček, které mají co nejvíce řezných hran – a to obzvláště ve všeobecném strojírenství a v automobilovém průmyslu.


Zatímco tradiční čelní frézy obvykle využívají břitové destičky se čtyřmi hranami, výrobci řezných nástrojů nyní stále zvyšují počet řezných hran u břitových destiček, aby svým zákazníkům umožnili co nejhospodárnější provoz. Některé břitové destičky pro čelní frézy ve skutečnosti nabízí až 16 řezných hran – například fréza Double Octomill™ od společnosti Seco.


Společnost Seco je schopna zajistit 16 řezných hran, protože jednotlivá lůžka na čelní fréze Double Octomil mají negativní axiální úhel umožňující použití oboustranných břitových destiček. Samotné břitové destičky využívají pozitivní úhel čela a minimalizují tak spotřebu energie při současném dosažení vyšších řezných rychlostí a výrazném nárůstu produktivity.


Navíc s tím, jak neustále roste obliba břitových destiček s více řeznými hranami, vyrábí je společnosti zabývající se výrobou řezných nástrojů co nejsilnější, aby zajistily vysokou pevnost a bezpečnost procesu s nízkým rizikem porušení břitu.


V současné době tyto společnosti také nabízí širokou řadu vysoce výkonných materiálových tříd a geometrií břitových destiček, aby řezný nástroj mohl pracovat efektivně v různých materiálech a procesech. Některé z pokročilejších tříd povlaků využívají proces povlakování na atomární úrovni, díky čemuž mají břitové destičky bezkonkurenční houževnatost a odolnost proti otěru zajišťující delší a předvídatelnou životnost nástroje.

S ohledem na geometrii jsou břitové destičky s malými hladicími ploškami ideální pro hrubovací operace, zatímco širší hladicí plošky mohou provádět hrubování a dokončování v jedné operaci. Tím je dosaženo vynikající jakosti povrchu. V případě frézy Double Octomil společnosti Seco je geometrie M14 s hladicí ploškou 0,45 mm ideální pro hrubování, zatímco geometrie M15 s hladicí ploškou 2,11 mm je vhodnější pro dokončovací operace. Pak je tady také geometrie M13, která má stejnou hladicí plošku jako M15, ale má pozitivnější geometrii, díky čemuž je ideální pro lehčí obrábění.

 

Více informací k článku najdete zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU