800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Běžná údržba komunikací
Popisovací fólie
Nákup CNC brusek
Zateplení a výměna oken
Výkon TDS a koordinátora BOZP - oprava střech
5 nejnovějších nabídek
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur
Pokládka živice

Nová Beyond™ Medium Roughing geometrie břitových destiček pro nerezovou ocel

24/04/2014

kennametal_300

Unikátní geometrie maximalizuje hladký řez a odvod třísek, minimalizuje zatížení.

Nové břitové destičky Beyond MR (medium roughing) od Kennametalu, jako součinnost geometrie a řezného materiálu, přinášejí plynulý řez a vyšší odolnost proti otěru.


O nástrojích se říká, že jsou rozšířením chlapské práceschopnosti, a proto ti, kdo nástroje vytvářejí, prokazují výhody mužskému pokolení (narážka na označní destiček – MR; pozn. překl.). S více než 75letou historií vývoje, vytváření a dalšího zlepšování nástrojů Kennametal opět dává svým zákazníkům na celém světě možnost dále zvyšovat produktivitu výroby díky nové Beyond™ Medium Roughing (MR) geometrii pro soustružení.


Vysoustružení více dílů za směnu nebo prodloužení životnosti nástroje – to je běžným „buď-anebo“ rozhodováním pro dílny na celém světě. Nové břitové destičky Beyond MR od Kennametalu které jsou vhodné pro širokou řadu materiálů obrobků a ideální pro nerezové oceli, jsou výsledkem dlouhodobé vedoucí pozice v oblasti návrhu, inženýringu, materiálové vědy a výroby a přinášejí perfektní kombinaci plynulého řezu a stabilního výkonu řezné hrany.
Výsledkem jsou kratší časy cyklů a delší životnost nástroje.


„Je to součinnost geometrie a řezného materiálu, jejímž výsledkem je vyšší odolnost proti opotřebení a hladší odvod třísek,“ říká dr. Igor Kaufmann, vedoucí vývoje produktu, RD&E v Kennametalu. Oboustranné břitové destičky mají obvykle čtyři řezné hrany na stranu, s řeznými hranami naproti sobě. Lamače třísky tvořené vstupní a výstupní oblastí jsou obvykle od sebe oddělovány řeznou hranou. Zatímco tyto lamače třísky pomáhají řídit odvod třísek a vlastní řez, běžné drážkované provedení vstupní a výstupní oblasti lamače má tendenci být oblastí, kde se během řezu koncentruje napětí zkracující životnost nástroje.

Jedinečnost Beyond MR je založena na dělení při vytváření geometrie lamače třísky ve spojité křivce tak, aby bylo sníženo střídavé namáhání. Poloměr křivosti lamače třísky je zpočátku velmi velký, znatelně se zmenšuje a vytváří vstupní oblast lamače třísky, vysvětluje Kaufmann. Od nejnižšího bodu lamače třísky malý poloměr křivosti roste a představuje výstupní oblast.Jelikož povrch klamače třísky je vždy zakřiven, je utváření třísky stále stejné. Třísky mají tendenci deformovat se kontinuálně uvnitř lamače třísky při minimalizaci tření třísky na čele nástroje.


Úhel čela, sklon horního povrchu řezné hrany, který vytváří kontakt s třískou, rovněž pomáhá řídit velikost řezných sil a stabilitu řezné hrany. Břitová destička Beyond MR má vysoce pozitivní úhel čela, který pracuje s plynule zakřivenou řeznou hranou pro redukci řezných sil a zvýšení životnosti nástroje. „Z hlediska odvodu třísek nebylo dosud nic podobného k vidění,“ říká Jan Andersson, produktový manažer výrobků pro soustružení.


Vyměnitelné oboustranné břitové destičky, ačkoliv jako takové jsou podrobeny vysokým řezným silám, jsou obvykle považovány za méně stabilní. Profil čela u Beyond MR bez bodů koncentrace zatížení má za následek extrémně stabilní tělo břitové destičky, navzdory vysoce pozitivnímu úhlu čela. Dokonce v aplikacích s velkou hloubkou řezu jsou soustružnické operace bezpečnější a stabilnější, zajišťující nižší zatížení obráběcího stroje a obrobku. Navíc dalším význačným prvkem Beyond MR destiček je vytvoření kanálků pro chladicí kapalinu, které ji při záplavovém chlazení efektivně přivádějí k řezné hraně. Zlepšená regulace teploty přináší hladší řez a prodlouženou životnost nástroje.


„To bývala zásadní otázka pro generace výrobců – více dílů za hodinu, nebo více dílů na nástroj?“ říká Manuel Sedan, produktový manažer výrobků pro soustružení v Kennametalu. „Rychlejší provoz může znamenat procesní problémy s navíjením třísek nebo delšími přípravnými časy v důsledku čištění stroje od třísek. Navíc doba, kdy u každého stroje stála obsluha, je dávno minulostí. Jestliže jeden operátor obsluhuje výrobní buňku nebo určitý počet strojů, je větší předvídatelnost a výkon nástrojů stále více rozhodující složkou úspěchu. Beyond MR představuje opravdu vzrušující vývoj, který slibuje vyšší provozní rychlosti, více kusů za směnu, vynikající kontrolu třísky a dlouhou životnost nástroje.“

Beyond MR je dostupný v šesti jakostech, pokrývajících kompletní rozsah aplikací pro soustružení nerezu. Dostupné jsou rovněž jakosti pro oceli a litiny.
Pro více informací navštivte www.kennametal.com.

destic_325

 

 

Kennametal Inc., technologický leader ve strojírenství, již vice než 75. let, přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v náročném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S přibližně 14.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World’s Most Ethical Companies“ (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator“ (Product Development Management Association) a „America's Safest Companies“ (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte firemní webové stránky www.kennametal.com.


Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
Jan FENZ
Telefon: 0 800 900 840
Fax: 0 800 900 225
jan.fenz@kennametal.com
Kennametal Shared Services GmbH
Wehlauer Strasse 73
D-90766 Fuerth
Carsten GROMOLL
Telefon: +49 911 9735 557
Fax: +49 911 9735 551
carsten.gromoll@kennametal.com
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU