800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Pravidelné odběry drtě
Pila
Výstavba chodníku a cyklostezky
Dveře
Oprava střešní krytiny bytového domu
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Nová generace modulárního výstružníkového systému

07/11/2014

 

seco_300

 

Nejnovější modulární systém pro vystružování Precimaster™ Plus společnosti Seco staví na úspěchu původního systému Precimaster a doplňuje jej o
nový vysoce přesný systém upínání, vyměnitelné jednorázové karbidové hlavice a také o univerzální držáky pro aplikace vystružování slepých a průchozích otvorů. Díky
těmto vylepšením je možné dosáhnout vyšší rychlosti vystružování, lepší stability a větší všestrannosti. Vystružování je nyní ještě přesnější a nákladově efektivnější,
přičemž je zajištěna tolerance rozměrů v rozmezí 15 a 25 mikronů a drsnost povrchu Ra 0,4 až RA 0,8.


Patentovaný systém upínání umožňuje rychlou a snadnou výměnu vystružovací hlavičky, opakovatelnou přesnost její výměny a zaručuje maximální házení do tří mikronů. Speciální konstrukce využívající tří polohovacích čepů držáku, zapadajících do drážek výstružníku, umožňuje přenést vysoký krouticí moment. Vnitřní axiální upínací síly tlačí hlavu do stopky výstružníku, čímž zajistí silné a bezpečné spojení.

 

vystru_263

HQ_IMG_Precimaster_Plus_Assortment.


Výstružník Precimaster Plus používá vyměnitelné hlavy z monolitního karbidu v průměrech od 10 do 60 mm, které jsou upnuty do stopky, jejíž velikost je určena pro daný rozsah průměrů výstružníku. Dostupné délky stopek jsou od krátkých přes střední po dlouhé, je tedy možné vystružovat i v obtížně přístupných místech, a to otvory o délce až 10 x D. Řezné karbidové hlavičky v porovnání s technologií pájených břitů disponují větším počtem břitů na hlavičce o stejném průměru, čímž je zajištěna až o 30 % vyšší rychlost posuvu. Monolitní karbid také vykazuje delší životnost nástroje – až o 30 %, je stabilnější při obrábění houževnatějších materiálů a umožňuje ekonomičtější provoz.

Při vystružování slepých i průchozích otvorů se systémem Precimaster je možné využít dva odlišné způsoby chlazení zajišťující řádné utváření a odvod třísky. Proud chladicí kapaliny na přední straně tělesa nástroje vyplavuje třísky směrem nahoru podél břitů řezné hlavičky ven ze slepého otvoru, zatímco kapalina ústící do drážek břitů výstružníku vytlačuje třísky dopředu při vystružování průchozího otvoru.


Při výběru výstružníku Precimaster Plus je možno zvolit jednu ze tří základních geometrií, pro univerzální použití, vyšší rychlosti posuvu a geometrii se zaměřením na vysokou jakost povrchu, stejně jako z pěti sort řezných hlav výstružníku včetně povlakovaných a nepovlakovaných karbidů a cermetů, aby byl zajištěn optimální výkon ve všech obráběných materiálech.

Další informace o novém systému Precimaster Plus vám poskytne místní zástupce společnosti Seco, případně je naleznete na webových stránkách www.secotools.com/precimasterplus.


Společnost Seco Tools sídlí ve švédském městě Fagersta a po celém světě je známá pro svá inovativní řešení pro obrábění kovů. Prosazujeme úzkou spolupráci s našimi zákazníky; je totiž důležité pochopit, co potřebují, abychom mohli jejich potřebám patřičně vyhovět. Zaměstnáváme více než 5 000 lidí v 50 zemích světa. Prostřednictvím školení a programů pro oceňování zaměstnanců je vzděláváme a podněcujeme jejich pracovní nasazení. K tomu napomáhá i otevřené a přátelské pracovní prostředí. Naši zaměstnanci se řídí třemi zásadami, které zároveň definují náš přístup k práci, ke kolegům a stejně tak i k našim zákazníkům, dodavatelům a partnerům – oddaností zákazníkovi, přátelskou atmosférou a osobním zaujetím pro práci. Více se dozvíte na webových stránkách www.secotools.com.

 

Seco Tools CZ, s.r.o.
Londýnské nám. 2
639 00 Brno
Alena TEJKALOVÁ
Telefon: +420-530-500-827
E-mail: alena.tejkalova@secotools.com
www.secotools.com/cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU