800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Nová jednotka BACnet spojuje systémy stavebního inženýrství se světem automatizace

23/04/2013

Schopnost shromažďovat hodnoty čítačů a naměřených hodnot, jako jsou provozní údaje topení, cirkulace vzduchu a klimatizace, je předpokladem pro rozvoj otevřené interoperabilní a funkční aplikace pro automatizaci budov. To zahrnuje úroveň provozní, např. senzory a pohony, ale zároveň úroveň řízení (centrální řídící systém budovy). Navíc nové předpisy, které vyplývají z liberalizace energetického trhu, vytváří poptávku spojit stavební systémové inženýrství s procesním řízení přes standardní rozhraní.

Panasonic Electric Works přichází s inovovanou flexibilní jednotkou BACnet-slave pro programovatelné automaty řady FP Sigma, která nyní poskytuje potřebné řešení nezbytné pro návrh a realizaci otevřených konceptů automatizace budov. BACnet také standardizuje komplexní system komunikace jako jsou poplašné zprávy a zpracování událostí, záznam dat, monitorování stavu zařízení, zálohování dat i zálohování a načítání aplikací v automatizačním zařízení.

Standardně je jednotka BACnet k dispozici ve dvou verzích: BACnet/IP a MS/TP. Všechny řídící jednotky řady FP Sigma tedy mohou komunikovat prostřednictvím BACnet. Samozřejmě lze využít i jiných vstupních a výstupních jednotek (slave) pro vytvoření brány např. mezi IEC60870-5 a BACnet.

 

automat_485

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU