800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Tisk formulářů
Alobal svačinový 10m
Fyzická bezpečnost - PD
Nákup redukčních ventilů
Výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Nová komunikační brána Netbiter zjednodušuje dálkový dohled nad průmyslovými zařízeními

04/12/2013

 

hms_247

Společnost HMS Industrial Networks právě představuje novou komunikační bránu, která zjednodušuje dohled nad průmyslovými zařízeními a jejich řízení na dálku. Komunikační brána má lepší konektivitu a větší výpočetní výkon než předchozí verze, a proto je vhodná pro dálkovou správu a konfiguraci elektrických generátorů, chladicích zařízení, UPS, větrných turbín a jiných průmyslových strojů a zařízení.

 

brana_304

 

Zlepšená konektivita
Netbiter EC350 je první zástupce nové generace komunikačních bran Netbiter. Umožňují připojit se na průmyslová zařízení pomocí sítě Modbus (sériové sběrnice nebo protokolu Modbus-TCP), protokolů SNMP, EtherNet/IP nebo na ni připojit přímo I/O ze zařízení. Data se posílají do serveru Netbiter Argos umístěného v cloudu prostřednictvím Ethernetu nebo sítě mobilních telefonů.


Komunikace 3G
Zatímco předchozí verze komunikačních bran Netbiter komunikovaly prostřednictvím GSM/GPRS, nové brány Netbiter EC350 dokážou komunikovat i prostřednictvím sítí 3G.
Komunikace 3G má ve srovnání s GPRS větší datovou propustnost a rychlost. Současně se tím zvětšuje i pokrytí, neboť brány lze používat i tam, kde je dostupná jen síť 3G. Vzhledem k tomu, že Netbiter EC350 podporuje pět různých frekvenčních pásem 3G, jde o produkt určený pro světový trh.


Přístup na dálku
Netbiter EC350 podporuje funkci Remote Access. Díky ní může uživatel otevřít zabezpečené připojení ke vzdálenému stroji a konfigurovat nebo ovládat jej z jakéhokoliv místa použitím standardních softwarových aplikací. Funkce přístupu na dálku vytváří zabezpečený datový tunel k zařízení umístěnému na vzdáleném místě. Například je-li brána Netbiter připojená k PLC, je možné jej na dálku programovat nebo ladit jeho programy odkudkoliv, s použitím stejného programovacího prostředí jako obvykle. Funkce Remote Access bude dostupná od prvního čtvrtletí 2014.


„Netbiter je průkopnické řešení správy na dálku. Pří vývoji EC350 jsme využívali naše dlouholeté zkušenosti,“ říká Henrik Arleving, Product Line Manager pro Remote Management u společnosti HMS. „S většími možnostmi konektivity a zvýšeným výpočetním výkonem je Netbiter předním produktem na trhu jako všestranné a výkonné řešení vzdálené správy.“

Technická vylepšení
Z technického hlediska má nová komunikační brána přibližně dvacetkrát větší výpočetní výkon než předchozí typy a větší kapacitu paměti – až 512 MB flash a 1 024 MB RAM. Dvě plně oddělená ethernetová rozhraní (WAN a LAN) umožňují vytvořit zabezpečené připojení i při instalaci v provozních podmínkách. Vestavěný přijímač GPS je užitečný pro správu vozového parku a zvětšený počet analogových a digitálních I/O umožňuje, aby signály a snímače byly připojeny přímo ke komunikační bráně Netbiter. Šest stavových LED umožňuje detailní diagnostiku.


Komunikační brány Netbiter EC350 jsou dostupné u firmy HMS a jejích distributorů od 18. listopadu 2013.

brana1_326

Komunikační brány Netbiter EC350 umožňují komunikaci zařízení v provozu prostřednictvím Ethernetu nebo mobilních sítí s cloudovou službou Netbiter Argos (umístěnou na
http://www.netbiter.net).


HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.
Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.


FCC Prumyslove systemy U Slovanky 1388/3 182 00 PRAHA 8
http://www.fccps.cz/

Telefon: +420 266 052 098
Fax: +420 286 890 252
praha@fccps.cz
HMS Industrial Networks
Stationsgatan 37
30245 Halmstad
Sweden
www.anybus.com
Michela NALIN
Telefon: +46 351729 93
Fax: +46 351729 09
min@hms.se
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU