800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Nová svoboda v provozu strojů a zařízení

03/12/2014

 

 

steute_150

 

Ergonomicky komfortní a flexibilní: bezdrátový ruční ovladač

 

ovladac_334

 

Jestliže operátor nemůže jít ke spínači, musí jít spínač k operátorovi. Na základě tohoto principu vyvinula společnost steute bezdrátový ruční ovladač RF HB-4CH, který byl poprvé představen na veletrhu SPS IPC Drives. Vývoj tohoto ručního ovladače, určeného do průmyslových podmínek, byl inspirován divizí Meditec firmy steute, která dodává vysoce kvalitní řídicí techniku pro zdravotnická zařízení.


Ovladač RF HB-4CH je vybaven čtyřmi tlačítky, jejichž funkce může být určena jednoduchým nastavením parametrů na straně přijímače. Kryt přístroje je komfortní a velmi snadno se drží v ruce. Ovladač je vybaven výkonnými lithiovými bateriemi, které dodávají dostatek energie pro přibližně 800 000 spínacích cyklů bez potřeby jejich výměny.

Ruční ovladač komunikuje s přijímačem prostřednictvím bezdrátové komunikační linky sWave (SW 868/ SW 915). Je možné dosáhnout velké frekvence spínání (přibližně 12 000 telegramů s opakováním za hodinu). Dosah je ve venkovním prostředí až 400 m a uvnitř budov okolo 50 m. Bezdrátová komunikační linka, vyvinutá firmou steute speciálně pro průmyslové úlohy, vytváří podmínky nezbytné pro spolehlivý přenos signálů bez vlivu rušení a simultánní provoz několika ručních ovladačů v jedné lokalitě.

Díky svému ovladači RF HB-4CH je společnost steute schopná otevřít nové oblasti využití bezdrátové techniky. Divize Wireless společnosti steute nabízí široký sortiment velmi
rozdílných bezdrátových spínačů, ale až dosud nebyl v její nabídce mobilní ovladač. Poptávka je očekávána z oblastí, jako jsou logistika, automatizace technických zařízení budov, řízení strojů a zařízení atd. Všude, kde musí operátor zdolávat velké vzdálenosti, ušetří řízení funkcí stroje na dálku ručním ovladačem hodně času a přispěje k optimalizaci průběhu řídicích procesů.


Typický příklad použití bezdrátového ručního ovladače je řízení strojů (např. pro zásobování materiálem) a zvedacích zařízení, stejně jako provoz automatických skladů, čerpadel nebo vrátků. V automatizaci budov mohou být bezdrátové ovladače použity např. pro provoz průmyslových vrat, bariér nebo osvětlení.


www.rem-technik.sk

REM-Technik s.r.o.
Kliny 35
615 00 Brno

Veronika LISOVÁ
Telefon: +420 548 140000
Fax: +420 548 140005
office@rem-technik.cz
steute Schaltgeräte GmbH & Co. KG
Brückenstr. 91
32584 Löhne
Deutschland
Isabel JOHNSON
i.johnson@steute.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU