banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Hledám zedníka - firmu na stavební a zednické práce na rodinném domě
Poptávka - Máme zájem o zateplení bytového domu, dotace
Poptávka - Sádrokartonářské příčky, konstrukce, zateplení
Poptávka - Výmalba bytu, malířské práce
Poptávka - Rekonstrukce sedlové střechy na objektu
5 nejnovějších nabídek
Nábytek, židle, vybavení interiéru do 10ti dní
Použité oktabíny k prodeji
Plastové přepravní boxy
Kukla svářečská plast černá 90x110 mm
Servis, montáže, výroba, náhradní díly

NOVÁ TECHNOLOGIE SPOLEČNOSTI PANASONIC ZVYŠUJE CITLIVOST OBRAZOVÝCH SENZORŮ POMOCÍ DĚLENÍ BAREV

19/02/2013

panasonic_218Společnost Panasonic tak zdvojnásobila citlivost barevných obrazových senzorů.

 

Praha – 14. února 2013 – Společnost Panasonic Corporation vyvinula unikátní technologii „mikro-děličů barev“ (Micro Color Splitter), které oddělují světlo dopadající na obrazový senzor s využitím vlnových vlastností světla. Jejich použití v obrazových snímačích umožňuje získat obraz s jasnými barvami i při slabém osvětlení. Tato nová technologie eliminuje potřebu barevných filtrů díky využití mikro-děličů barev, které na mikroskopické úrovni řídí difrakci světla. Společnost Panasonic dosáhla přibližně dvojnásobné barevné citlivosti oproti konvenčním senzorům, které využívají barevné filtry.

 

Obrazové senzory jsou používány v zařízeních, jako jsou chytré telefony, digitální fotoaparáty a videokamery, a také v aplikacích v oblastech zabezpečení, parkování vozidel, v kancelářích i ve zdravotnictví – v podstatě všude, kde je zapotřebí digitální zpracování obrazu. Konvenční obrazové senzory využívají Bayerovu masku, v níž je nad každým senzorem umístěn filtr propouštějící červené, zelené nebo modré světlo. Tyto filtry blokují 50 – 70 % světla ještě před tím, než dopadne na senzor. Rozlišení obrazových senzorů v mobilních i jiných zařízeních se zvyšuje díky zmenšování obrazových bodů, ale narůstá také poptávka po kamerách a fotoaparátech s vyšší citlivostí. Společnost Panasonic vyvinula novou technologii, kterou lze aplikovat na současné i budoucí senzory, a která umožňuje těmto senzorům zachycovat obraz v jedinečně živých barvách.

 

Nově vyvinutá technologie se vyznačuje následujícími vlastnostmi:

  1. S využitím ohybu barev, které dokáže oproti barevným filtrům využít světlo efektivněji, lze pořídit snímky s jasnými barvami při poloviční úrovni osvětlení, než jakou potřebují konvenční senzory.
  2. Mikro-děliče barev mohou jednoduše nahradit barevné filtry v konvenčních obrazových senzorech a nejsou závislé na typu obrazového snímače (CCD3 nebo CMOS4), na němž jsou použity.
  3. Mikro-děliče barev lze vyrábět z anorganických materiálů existujícími procesy výroby polovodičů.

 

Tento vývoj je založen na následující nové technologii.

  1. Unikátní metoda analýzy a designu založená na vlnové optice, která umožňuje rychlé a přesné výpočty vlnových optických jevů.
  2. Technologie optimalizace zařízení pro vytváření mikro-děličů barev, které řídí fázi světla procházejícího skrze průsvitnou a vysoce refraktivní deskovou strukturu a v mikroskopickém měřítku odděluje barvy pomocí difrakce.
  3. Technologie designu a jedinečné algoritmy, které umožňují vysoce citlivou a přesnou reprodukci barev pomocí kombinace světla, které dopadá na detektor po rozdělení v mikro‑děliči barev, a zpracování detekovaných signálů.

 

Společnost Panasonic získala za tento vývoj 21 japonských a 16 zahraničních patentů, včetně přihlášených.

 

Tento vývoj je v obecnosti popsán v předběžném online vydání časopisu Nature Photonics, které vyšlo 3. února 2013.

 obr1_556

Obrázek: Princip a vlastnosti technologie dělení barev ve srovnání s konvenční metodou

 

 obr2_581

Obrázek: Vlevo použití standardního způsobu filtrace, vpravo s využitím technologie Panasonic 

 

 

Více o této technologii se můžete dozvědět v originální tiskové zprávě v angličtině:

http://panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/2013/02/en130204-6/en130204-6.html

 

Další informace, obrazový materiál atd. poskytne:

 

Kontakt pro novináře:

Stanislav Přibyl

stanislav.pribyl@pram.cz

m: +420 736 684 268

 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. PSCEU si klade za cíl zlepšovat pracovní prostředí firemních profesionálů a zvyšovat efektivitu a výkonnost jejich organizací. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 500 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Sídlo společnosti je v japonské Ósace a v loňském fiskálním roce končícím 31. března 2012 vykázala společnost příjmy přes 71,4 miliard euro. Akcie společnosti Panasonic jsou kótovány na burzách v Tokiu, Ósace, Nagoi a New Yorku (NYSE: PC). Pro více informací navštivte internetové stránky na adrese www.panasonic.cz.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU