800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Obrábění
Výroba dle dokumentace
Trommelrohr
Regranulát PELD - dlouhodobě
Olověné autobaterie s elektrolyty
5 nejnovějších nabídek
SVAŘOVACÍ TECHNIKA
Žebérkové pletivo
Odpady
Čištění průmyslových odpadních vod
Silentbloky, těsnící elementy, "O" kroužky, desky, vlnovce, membrány

NOVÁ TECHNOLOGIE SPOLEČNOSTI PANASONIC ZVYŠUJE CITLIVOST OBRAZOVÝCH SENZORŮ POMOCÍ DĚLENÍ BAREV

19/02/2013

panasonic_218Společnost Panasonic tak zdvojnásobila citlivost barevných obrazových senzorů.

 

Praha – 14. února 2013 – Společnost Panasonic Corporation vyvinula unikátní technologii „mikro-děličů barev“ (Micro Color Splitter), které oddělují světlo dopadající na obrazový senzor s využitím vlnových vlastností světla. Jejich použití v obrazových snímačích umožňuje získat obraz s jasnými barvami i při slabém osvětlení. Tato nová technologie eliminuje potřebu barevných filtrů díky využití mikro-děličů barev, které na mikroskopické úrovni řídí difrakci světla. Společnost Panasonic dosáhla přibližně dvojnásobné barevné citlivosti oproti konvenčním senzorům, které využívají barevné filtry.

 

Obrazové senzory jsou používány v zařízeních, jako jsou chytré telefony, digitální fotoaparáty a videokamery, a také v aplikacích v oblastech zabezpečení, parkování vozidel, v kancelářích i ve zdravotnictví – v podstatě všude, kde je zapotřebí digitální zpracování obrazu. Konvenční obrazové senzory využívají Bayerovu masku, v níž je nad každým senzorem umístěn filtr propouštějící červené, zelené nebo modré světlo. Tyto filtry blokují 50 – 70 % světla ještě před tím, než dopadne na senzor. Rozlišení obrazových senzorů v mobilních i jiných zařízeních se zvyšuje díky zmenšování obrazových bodů, ale narůstá také poptávka po kamerách a fotoaparátech s vyšší citlivostí. Společnost Panasonic vyvinula novou technologii, kterou lze aplikovat na současné i budoucí senzory, a která umožňuje těmto senzorům zachycovat obraz v jedinečně živých barvách.

 

Nově vyvinutá technologie se vyznačuje následujícími vlastnostmi:

  1. S využitím ohybu barev, které dokáže oproti barevným filtrům využít světlo efektivněji, lze pořídit snímky s jasnými barvami při poloviční úrovni osvětlení, než jakou potřebují konvenční senzory.
  2. Mikro-děliče barev mohou jednoduše nahradit barevné filtry v konvenčních obrazových senzorech a nejsou závislé na typu obrazového snímače (CCD3 nebo CMOS4), na němž jsou použity.
  3. Mikro-děliče barev lze vyrábět z anorganických materiálů existujícími procesy výroby polovodičů.

 

Tento vývoj je založen na následující nové technologii.

  1. Unikátní metoda analýzy a designu založená na vlnové optice, která umožňuje rychlé a přesné výpočty vlnových optických jevů.
  2. Technologie optimalizace zařízení pro vytváření mikro-děličů barev, které řídí fázi světla procházejícího skrze průsvitnou a vysoce refraktivní deskovou strukturu a v mikroskopickém měřítku odděluje barvy pomocí difrakce.
  3. Technologie designu a jedinečné algoritmy, které umožňují vysoce citlivou a přesnou reprodukci barev pomocí kombinace světla, které dopadá na detektor po rozdělení v mikro‑děliči barev, a zpracování detekovaných signálů.

 

Společnost Panasonic získala za tento vývoj 21 japonských a 16 zahraničních patentů, včetně přihlášených.

 

Tento vývoj je v obecnosti popsán v předběžném online vydání časopisu Nature Photonics, které vyšlo 3. února 2013.

 obr1_556

Obrázek: Princip a vlastnosti technologie dělení barev ve srovnání s konvenční metodou

 

 obr2_581

Obrázek: Vlevo použití standardního způsobu filtrace, vpravo s využitím technologie Panasonic 

 

 

Více o této technologii se můžete dozvědět v originální tiskové zprávě v angličtině:

http://panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/2013/02/en130204-6/en130204-6.html

 

Další informace, obrazový materiál atd. poskytne:

 

Kontakt pro novináře:

Stanislav Přibyl

stanislav.pribyl@pram.cz

m: +420 736 684 268

 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. PSCEU si klade za cíl zlepšovat pracovní prostředí firemních profesionálů a zvyšovat efektivitu a výkonnost jejich organizací. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 500 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Sídlo společnosti je v japonské Ósace a v loňském fiskálním roce končícím 31. března 2012 vykázala společnost příjmy přes 71,4 miliard euro. Akcie společnosti Panasonic jsou kótovány na burzách v Tokiu, Ósace, Nagoi a New Yorku (NYSE: PC). Pro více informací navštivte internetové stránky na adrese www.panasonic.cz.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU