800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Sklíčidla na soustruh
Izolační pouzdro
Výroba krytů
Vyřízení dotací na výtahy
Sanační omítky a nátěry fasády
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

Nové celokarbidové vrtáky od Kennametalu pro vrstvený kompozit CFRP/titan

13/03/2014

 

kennametal_300

Geometrie maximalizuje výkon, minimalizuje otřepy a vyštípávání materiálu.

 

vrtak_272

Nový vrták od Kennametalu pro letecké kompozity s titanovými vrstvami může pracovat s vnitřním přívodem chladicí kapaliny pro rychlejší odvod třísek nebo bez ní.


Kennametal uvádí svůj zbrusu nový vrták B55_DAL pro vrtání vrstvených kompozitů CFRP/kovů v rozsahu průměrů 3/16–5/8“ (4,763–15,875 mm). Vrták může být aplikován u všech kombinací vrstev: CFRP-Ti-Al stejně jako CFRP-Ti, CFRP-Al a také přímo v Ti nebo Al. Tyto vrtáky mohou pracovat se standardním vnitřním přívodem chladicí kapaliny, minimálním mazáním (MQL) nebo dokonce za sucha.


Nové materiály vyžadují nové řešení. Pro maximalizaci pevnosti a minimalizaci hmotnosti letecký průmysl pokračuje ve výzkumu využití kompozitů s vlákny vyztuženými polymery (CFRP) ve spojení s titanovými či jinými materiály. To poskytuje nezbytný výkon při snížené hmotnosti pro křídla, trupy, pilotní kabiny a mnoho jiných komponent. Kvůli podstatně odlišným mechanickým vlastnostem uhlíkových vláken a kovů je efektivní vrtání upevňovacích otvorů výzvou pro řezné nástroje vyžadující vysokou odolnost proti opotřebení a optimální geometrii nástroje. Udržení vysoké kvality díry bez otřepů je rozhodující.


Dvojitý úhel špičky vrtáku B55_DAL podává vynikající středicí schopnost a ostrá řezná hrana přináší čistý řez CFRP v nejvyšší vrstvě kompozitu a čistý výstup bez otřepů na titanové nebo hliníkové straně. Jemnozrnná karbidová sorta Beyond™ KN15™ je vysoce leštěná pro rychlejší odvod třísek dokonce při obrábění s minimálním mazáním nebo za sucha.


K dispozici je široký rozsah průměrů a délek pro přizpůsobení všem vrtacím operacím, dokonce i při použití robotů nebo automatizovaných vrtacích jednotek. Navíc nové vrtáky na kompozity mohou být přebroušeny podle originálních specifikací, což činí tyto nové nástroje ještě cenově výhodnějšími.


Pro více informací navštivte www.kennametal.com.


Kennametal Inc., technologický leader slavící své 75. výročí, přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v požadovaném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S přibližně 14.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World’s Most Ethical Companies“ (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator“ (Product Development Management Association) a „America's Safest Companies“ (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte firemní webové stránky www.kennametal.com.


Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
Jan FENZ
Telefon: 0 800 900 840
Fax: 0 800 900 225
jan.fenz@kennametal.com
Kennametal Shared Services GmbH
Wehlauer Strasse 73
D-90766 Fuerth
Carsten GROMOLL
Telefon: +49 911 9735 557
Fax: +49 911 9735 551
carsten.gromoll@kennametal.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU