800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Nové pneumatické válce IVAC od firmy Norgren nabízejí uživatelům snížení nákladů

14/01/2013

 

Norgren, přední mezinárodní firma v oblasti pneumatických pohonů a fluidní řídicí techniky, oznámila, že uvádí na trh řadu inovativních, vysoce výkonných pneumatických válců, navržených s ohledem na významné snížení spotřeby energie a provozních nákladů, určených pro OEM a koncové uživatele a vhodných pro rozličné provozní úlohy.Běžné pneumatické regulační obvody obsahují sestavu válců, ventilových terminálů, akčních členů, regulátorů průtoku a snímačů. Všechny komponenty mají vlastní konektory a příslušenství. V typické úloze je třeba pro realizaci jedné funkce až třináct různých komponent.

Tato složitost představuje skutečnou nevýhodu a omezení. Společnost Norgren, na základě těsné spolupráce se zákazníky, hledala způsob, jak toto omezení překonat a uspokojit individuální požadavky uživatelů. Výsledkem jsou integrované jednotky IVAC (Intergrated Valve and Actuator Control), které kombinují válce, regulátory průtoku, tlumiče a snímače v technicky sladěný a výhodný celek. IVAC je akční člen, optimalizovaný s ohledem na hmotnost a zastavěný prostor, vhodný pro průměry 40 až 80 mm, který zahrnuje i ventily a magnetické spínače a umožňuje tak realizovat kompletní regulační obvod. Každá jednotka, vhodná jak pro nové stroje, tak pro retrofit stávajících instalací, má jen jedno pneumatické a elektrické připojení a eliminuje potřebu použití samostatných ventilových terminálů, komponent, pneumatických rozvodů a příslušenství. Tato integrovaná platforma snižuje uživatelům náklady mnoha různými způsoby. Protože instalace, údržba a nahrazení jedné integrované jednotky jsou mnohem jednodušší, zkracují se doby a snižují náklady potřebné na instalaci, uvedení do provozu a plánovanou i neplánovanou údržbu. Kratší odstávky pro údržbu pneumatického pohonu znamenají větší produktivitu zařízení.

Kromě toho jsou eliminovány pneumatické rozvody mezi akčním členem a ventilovým ostrovem, a tím se redukuje mrtvý objem a snižuje spotřeba tlakového vzduchu o až 50 %. Náklady na jeden milimetr zdvihu jsou tak ve srovnání s konvenčním řešením významně sníženy. Pro stroj s dvěma milióny zdvihů ročně je úspora energie taková, že se náklady na IVAC vrátí za jeden rok. IVAC navíc zlepšuje vzhled strojů. Ostré, čisté tvary vyhlížejí sofistikovaně a přispívají k tomu, že celé zařízení má moderní vzhled. K dispozici je množství variant, včetně verzí vhodných pro čisté prostředí a čištění agresivními prostředky, které umožňují výrobcům strojů a zařízení snáze splnit zvýšené požadavky na hygienu.

Výrobci strojů a zařízení (OEM) mohou využívat všechny výhody IVAC bez nutnosti speciálních úprav připojovacích rozměrů, protože produkty IVAC splňují rozměrové požadavky nejnovějších standardů ISO VDMA. Jednotné elektrické připojení vstupů a výstupů konektorem M12 umožňuje zapojit IVAC k řídicí jednotce přímo nebo prostřednictvím provozní sběrnice bez ohledu na to, jaký protokol se bude používat.

 

 

valec_393

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU