800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

Nové revoluční vyměnitelné frézovací destičky od firmy Kennametal – Rodeka a Rodeka 8.

06/12/2012

kennametal_300Společnost Kennametal představuje novou revoluční sérii břitových destiček Rodeka ™ určenou pro frézování. Oboustranná břitová destička Rodeka, navazující na úspěch břitových destiček Dodeka™ má unikátní design s dvanácti břity pro výkonnější a levnější řezání.

 

Zámek proti pootočení břitové destičky poskytuje výbornou stabilitu při vyšších rychlostech posuvů a vyšších řezných silách při zachování snadné výměny břitových destiček.

Tři různé geometrie břitových destiček Rodeka mají robustní řezné hrany schopné pokrýt jakýkoliv typ komponentu a aplikace. Tato konstrukce přispívá k dosažení nízkých řezných sil, při menší spotřebě energie. Větší odlehčení frézovacích těles umožňuje kapsování, kopírování a 5-ti osé obrábění.

rodeka_insert_group_shot.jpg_ico500_500
Každá destička je označena, takže uživatel může snadno identifikovat její utvařeč a číslo břitu pro správnou pozici v lůžku nástroje. Pro správné polohování by měla být pozice břitu každé destičky oproti drážce na frézovacím tělese. Pro udržení čisté řezné hrany a zachování výkonu, by měly být břitové destičky otáčeny proti směru hodinových ručiček (levotočivě).

Tři typy břitových destiček Rodeka jsou konstruovány tak, aby uspěly při různých úkonech a zvládly široké spektrum frézovacích aplikací.
-LD geometrie – má honované řezné hrany pro lehké až středně těžké obrábění a je první volbou pro obrábění nerezové oceli a titanu. Břitové destičky Rodeka – typ LD mohou poskytnout až o 87% vyšší odběr materiálu než některé vysoko posuvové frézy při zachování stejné životnosti nástroje, ale s dvojnásobným počtem efektivních řezných hran.
-Typ GD – určený pro střední až těžké obrábění má 10° pozitivní fasetku s honováním. Tato břitová destička je první volbou pro obecné obrábění a bylo prokázáno, že nabízí zvýšený úběr kovu v porovnání s podobnými frézami.
-Vysoce výkonná geometrie HD je konstruována s 0° fasetkou a honováním pro těžké obrábění a obrábění litinových materiálů. Tyto břitové destičky rovněž nabízí vyšší odběr kovu a mohou mít podstatně vyšší životnost nástroje než podobné frézovací destičky.

I přes nižší negativní úhel hřbetu, omezující zavrtávací schopnosti, břitových destiček Rodeka, jsou schopné kapsování, kopírování a čelního frézování, a obrábění lopatek při vysokých úběrech materiálu s dlouhou životností nástroje. Frézovací tělesa Rodeka jsou dodávána v široké škále typů a průměrů, včetně závitových stopek pro průměr 32-42 mm, typu Weldon ® o průměru 32 mm, s válcovou stopkou o průměru 32 mm, a v nástrčném provedení pro průměry  40-100 mm.

Rodeka 8 je varianta řady oboustranných břitových destiček Rodeka s celkem osmi řeznými hranami a speciálně navrženým tělesem nástroje, které jsou specificky konstruované pro úspěšné obrábění turbínových lopatek.

Břitové destičky Rodeka 8 mají stejný zámek proti pootočení břitové destičky jako destičky Rodeka s větší kontaktní plochou s výbornou stabilitou při vysokých rychlostech posuvů. Stejně jako břitové destičky Rodeka, dosedací důlek mezi břity nástroje u břitové destičky Rodeka 8 usnadňuje otáčení destičky a zlepšuje výkon druhé strany břitu. Tyto břitové destičky jsou nabízeny ve stejných geometriích LD a GD jako břitové destičky Rodeka, přičemž břitové destičky Rodeka 8 – typu GD jsou první volbou pro obrábění kovaných turbínových lopatek.

Břitové destičky Rodeka 8 jsou vhodné především pro vysoce výkonové frézování. PVD břitové destičky mají leštěné čelo pro lepší tvorbu třísek, jejich odvod a dociluje se vyšší životnosti. CVD břitové destičky mají tenčí povlak, aby se zabránilo předčasnému odlupování na břitové destičce a lépe fungovaly na ostřejších řezných hranách.

Všechny břitové destičky typu Rodeka 8 jsou vyrobeny ze sorty KCMP30™. Tento karbid s vícevrstvým povlakem a s pokročilým zpracováním po napovlakování má široké použití v běžném frézování pevnost až po hrubování oceli, který nejlépe funguje v suchých podmínkách. Sorta KCMP30 má vylepšenou Houževnatost. Houževnatost sorty rovněž zabraňuje nalepování třísky a zvyšuje integritu při zvýšených rychlostech.

Frézovací tělesa Rodeka 8 jsou k dispozici v nástrčném provedení s průměry od 40-80mm, které jsou navrženy k obrábění turbínových lopatek, ale jsou také schopny kapsování, kopírování a čelního frézování.

rodeka_shell_mill.jpg_ico400_400

Kennametal Inc. (NYSE: KMT) dodává produktivitu zákazníkům, kteří hledají špičkový výkon v náročných prostředích, poskytováním dlouhodobých inovačních zakázkových a standardních řešení. Osvědčená produktivita je možná díky pokročilé znalosti materiálů a aplikací. Náš závazek na udržitelné prostředí poskytuje našim zákazníkům přidanou hodnotu. Společnosti působící v různých odvětvích průmyslu od stavby letadel, až po těžbu uhlí, od motorů, až k ropným vrtům a od turbodmychadel, až po konstrukce, znají firmu Kennametal pro její mimořádný přínos jejich hodnotového řetězce. Ve fiskálním roce 2012, koupili zákazníci produkty a služby firmy Kennametal za zhruba 3 miliardy USD – prostřednictvím našich přibližně 13 000 nadaných zaměstnanců, kteří pracují ve více než 60 zemích – s více než 50% těchto příjmů pocházejících mimo Severní Ameriku.
Navštivte nás na www.kennametal.com
 


Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
PADĚLA Radek
Phone : 0 800 900 840
Fax : 0 800 900 225
radek.padela@kennametal.com


Kennametal Shared Services GmbH
Wehlauer Strasse 73
D-90766 Fuerth
GROMOLL Carsten
Phone : +49 911 9735 557
Fax : +49 911 9735 551
carsten.gromoll@kennametal.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU