800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

Nové štítky odolávající intenzivním čisticím procesům

18/12/2013

 

brady_262

Řada štítků ToughWash s odolností vůči intenzivním čisticím procesům byla vyvinuta pro identifikaci výrobních zařízení v potravinářském a nápojářském průmyslu. Nové štítky
ToughWash od Brady odolné vůči intenzivnímu čištění zůstávají neporušené i po intenzivních čisticích procesech používaných pro zajištění optimální hygieny v potravinářském a nápojářském průmyslu. Navíc jsou nové štítky vybaveny složkou, kterou rozeznávají průběžné detektory kovů. Tak lze zcela zajistit, aby se štítek nechtěně dostal do potravin.

 

brady_267_01

Speciální vlastnosti identifikačního štítku
Pro zlepšení bezpečnosti práce a výkonnosti provozu se v průmyslových výrobních zařízení využívá celá řada štítků a označení. Avšak u výrobních zařízení v potravinářském a nápojářském průmyslu se tato označení většinou nepoužívají. Důvodem je fakt, že standardní štítky nebo jejich části, by se mohli při mycích procesích uvolnit, a tak by nebylo možné zákazníkům garantovat čistotu a kvalitu potravin. «Nové štítky ToughWash jsou řešením, jak lépe chránit zákazníky i zaměstnance v potravinářském a nápojářském průmyslu,» říká Tim Van den Eede, produktmanažer EMEA ve společnosti Brady. «Štítek má výrazně zlepšenou odolnost díky své speciální vrchní vrstvě a odolné přední straně, nově vyvinuté styčné ploše štítku a jeho okrajům, dále díky vynikající přilnavosti a také identifikovatelnosti na detektory kovů.

Odolnost vůči vysokému tlaku a chemikáliím
Čistící a dezinfekční procesy pro zařízení v potravinářském a nápojářském průmyslu často zahrnují stříkání vodními tryskami při extrémně vysoké teplotě a tlaku, vystavení kyselým nebo zásaditým přípravkům a čištění abrazivními nástroji. Pro vytvoření štítku, který odolává těmto těžkým zlouškám, vybavila společnost Brady svou aplikační laboratoř zařízením pro testování, hodnocení a úpravy nového štítku ToughWash. Simulace reálních podmínek dokonale prověří odolnost vůči abrazi, expozici chemikálií a nejnáročnějím podmínkám stříkání uvedených v Ingress Protection Rating (hodnocení ochrany proti vniknutí) podle DIN 40050-9 IP69K.

Detekovatelnost přítomnosti kovů
V konstrukci štítku Toughwash od Brady je použita ocel místo hliníku, čímž je zaručena možnost odhalení jeho přítomnosti detektory kovu. Standardní linkové detekční přístroje bezchybně rozeznávají štítek díky tomu, že ocel generuje silnější střídavé proudové pole. Navíc se podařilo zabezpečit, aby identifikační vrstva nemohla být nešťastnou náhodou odstraněna ze zbytku štítku.

Potisk na vašem zařízení
Aby bylo zajištěno, že symboly a informace na štítcích a značkách zůstanou čitelné po celou dobu četných mycích cyklů, vyvinula společnost Brady speciální barvící pásky pro termální potisk a štítky vybavila kvalitní vrchní vrstvou, které společně zajistí nejvyšší stálost potisku. To umožňuje uživatelům tisk vlastních štítků pro jejich zařízení podle aktuálních požadavků na bezpečnost a označování. To dovoluje rychlou reakci na bezpečnostní rizika, přesne v duchu filosofie štíhlé výroby. Štítky ToughWash lze potisknout tiskárnami BBP31, BBP33 a GlobalMark od Brady.

 

Nové štítky Toughwash odolné vůči intenzivním čisticím procesům nabízejí odolný a trvanlivý podkladní materiál štítku, otěruvzdorný potisk a kvalitní vrchní vrstvu pro zajištění odolnosti vůči mytí. Zároveň je lze detekovat detektory kovů. Tím splňují nebo dokonce překračují mnohé z přísnych norem platných ve výrobních zařízení potravinářského a nápojářského průmyslu. Více informací naleznete na www.bradyeurope.com/food nebo si vyžádejte vzorky a prospekty
na central_europe@bradycorp.com.

brady1_283

O společnosti Brady Corporation:
Brady Corporation je mezinárodní výrobce a prodejce kompletních řešení pro identifikaci a zabezpečení komplexů budov, produktů a osob. Výrobky společnosti Brady pomáhají zákazníkům zvyšovat bezpečnost osob i zařízení, produktivitu a výkonnost. Patří mezi ně vysoce výkonné štítky, značky, bezpečnostní systémy, tiskárny, software a materiály pro bezpečnostní značení. Společnost byla založena v roce 1914 a má bohaté spektrum zákazníků z oblastí elektroniky a telekomunikační techniky, strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví, vzdělávání, medicíny a jiných oborů. Sídlo firmy Brady je v Milwaukee (Wisconsin, USA) a k 31. červenci 2013 společnost na celém světě zaměstnávala přibližně 7 400 lidí. Akcie Brady se obchodují na burze v New Yorku pod značkou BRC. Více informací je k dispozici na
www.bradycorp.com.


BRADY
Lindestraat 20,
9240 Zele

BELGIUM
Van de Putte Tom
Telefon: +32 (0) 473 78 49 37
tom_van_de_putte@bradycorp.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU