800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Nové testery uzemnění Fluke s odolností proti prachu a vodě

21/02/2014

fluke_211

 

Měření uzemnění bez rozpojení zemniče pro zajištění bezpečnosti pracovníků

– Společnost Fluke Corporation představuje nové testery uzemnění Fluke 1623-2 a 1625-2 GEO, které zajišťují ochranu pro továrny, výrobní podniky, elektrická vedení a budovy před škodami způsobenými úderem blesku. Obdobně jako rodinné domy jsou standardně vybaveny bleskosvody, i výrobní podniky disponují uzemněnými elektrickými systémy. V případě úderu blesku nebo přepětí v rozvodném systému si tak proud nalezne bezpečnou cestu do země. Tester uzemnění dokáže konkrétně změřit odpor uzemnění pro zajištění správné funkčnosti systému.  Výhodou testerů uzemnění Fluke je možnost měření pomocí kleští – neboli testování bez rozpojení zemniče – a v nových modelech i jejich odolnost proti vodě a prachu IP56.  fluke_338

Kontakt mezi elektrickým systémem a zemí zprostředkovává zemnicí elektroda. Aby bylo zajištěno spolehlivé propojení se zemí, je předpisy pro elektrotechniku a technickými a lokálními normami stanovena minimální impedance zemnicí elektrody. Mezinárodní asociace pro testování v elektrotechnice (International Electrical Testing Association) také stanovuje interval měření zemnicích elektrod na každé tři roky pro systémy v dobrém stavu a s průměrnými požadavky na spolehlivost.

Odpor uzemnění a měrný odpor půdy se musí měřit při projektování zemnicích systémů, při instalaci nových zemnicích systémů a elektrického zařízení, při opakovaném testování zemnicích ochranných systémů a hromosvodů nebo při instalacích velkých elektrických zařízení, jako jsou transformátory, rozvaděče, stroje apod.

Nová řada testerů uzemnění Fluke 162x-2 neměří zemní odpor jen pomocí klasického testu „úbytku napětí“, ale také umožňuje rychlé testování „selektivní“ metodou a „bez rozpojení zemniče“. Při „selektivním“ testování není nutné rozpojovat testované zemniče v průběhu měření, což zvyšuje bezpečnost. Jednoduchá metoda „bez rozpojení zemniče“ rychle zkontroluje spojení se zemí pomocí dvou proudových transformátorů (sond) připojených proudovými kleštěmi k testovanému zemnímu vodiči. Tester 1623-2 s jednoduchým jednotlačítkovým ovládáním je tester uzemnění nabízející vše v jednom přístroji, zatímco tester 1625-2 obsahuje dodatečné univerzální možnosti pro náročnější aplikace.

Vlastnosti Fluke 1623-2

 • Jednotlačítková koncepce měření
 • 3 a 4pólové měření zemního odporu
 • Dvojpólové AC (st) měření odporu
 • Selektivní testování bez rozpojení zemniče (1 kleště)
 • Testování bez kolíkových zemních sond, rychlé testování zemní smyčky (2 kleště)
 • Měření frekvence 128 Hz
 • Odolnost proti vodě a prachu IP56

 

Fluke 1625-2 nabízí navíc ještě tyto funkce:

 • Automatické řízení měřicí frekvence (AFC) – zjistí stávající interferenci a vybere frekvenci měření minimalizující účinek interference, poskytujíce tak přesnější hodnotu zemnění.
 • Měření R* – vypočítává zemní impedanci při 55 Hz, aby přesněji vyjádřila odpor uzemnění, kterým zjistí i chybné uzemnění.
 • Nastavovací limity – pro rychlé ověření výsledků testu

 

Metody testování:

 • 3 a 4pólový úbytek napětí – standardní testování uzemnění pomocí dvou kolíkových zemničů
 • Selektivní testování – bez rozpojení zemnicích tyčí; technik může změřit odpor uzemnění pomocí kombinace kolíkových sond a kleští.
 • Testování bez zemních kolíkových sond – inovativní řešení využívající pro měření odporu uzemnění pouze kleště namísto kolíkových zemničů.

 

 

 

O společnosti Fluke

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, vyhledávají poruchy a spravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo kalibrační procesy.

Fluke je registrovaná obchodní známka společnosti Fluke ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Uvedené názvy existujících společností a produktů mohou být ochrannými známkami příslušných vlastníků. Další informace naleznete na webu společnosti Fluke.

Sledujte společnost Fluke na síti Facebook (www.facebook.com/flukeczsk).

Pro více informací prosím kontaktujte:

PRAM Consulting s.r.o.

Stanislav Přibyl
Tel.:     +420 222 351 493
Mobil:   +420 736 684 268

e-mail: stanislav.pribyl@pram.cz      

www.pram.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU