800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Nové vyměnitelné frézovací destičky od firmy Kennametal – Rodeka a Rodeka 8.

07/12/2012

 

Společnost Kennametal představuje novou revoluční sérii břitových destiček Rodeka ™ určenou pro frézování. Oboustranná břitová destička Rodeka, navazující na úspěch břitových destiček Dodeka™ má unikátní design s dvanácti břity pro výkonnější a levnější řezání. Zámek proti pootočení břitové destičky poskytuje výbornou stabilitu při vyšších rychlostech posuvů a vyšších řezných silách při zachování snadné výměny břitových destiček. Tři různé geometrie břitových destiček Rodeka mají robustní řezné hrany schopné pokrýt jakýkoliv typ komponentu a aplikace. Tato konstrukce přispívá k dosažení nízkých řezných sil, při menší spotřebě energie. Větší odlehčení frézovacích těles umožňuje kapsování, kopírování a 5-ti osé obrábění.

Každá destička je označena, takže uživatel může snadno identifikovat její utvařeč a číslo břitu pro správnou pozici v lůžku nástroje. Pro správné polohování by měla být pozice břitu každé destičky oproti drážce na frézovacím tělese. Pro udržení čisté řezné hrany a zachování výkonu, by měly být břitové destičky otáčeny proti směru hodinových ručiček (levotočivě). Tři typy břitových destiček Rodeka jsou konstruovány tak, aby uspěly při různých úkonech a zvládly široké spektrum frézovacích aplikací. -LD geometrie – má honované řezné hrany pro lehké až středně těžké obrábění a je první volbou pro obrábění nerezové oceli a titanu.

Břitové destičky Rodeka – typ LD mohou poskytnout až o 87% vyšší odběr materiálu než některé vysoko posuvové frézy při zachování stejné životnosti nástroje, ale s dvojnásobným počtem efektivních řezných hran. Typ GD – určený pro střední až těžké obrábění má 10° pozitivní fasetku s honováním. Tato břitová destička je první volbou pro obecné obrábění a bylo prokázáno, že nabízí zvýšený úběr kovu v porovnání s podobnými frézami. Vysoce výkonná geometrie HD je konstruována s 0° fasetkou a honováním pro těžké obrábění a obrábění litinových materiálů. Tyto břitové destičky rovněž nabízí vyšší odběr kovu a mohou mít podstatně vyšší životnost nástroje než podobné frézovací destičky.

I přes nižší negativní úhel hřbetu, omezující zavrtávací schopnosti, břitových destiček Rodeka, jsou schopné kapsování, kopírování a čelního frézování, a obrábění lopatek při vysokých úběrech materiálu s dlouhou životností nástroje. Frézovací tělesa Rodeka jsou dodávána v široké škále typů a průměrů, včetně závitových stopek pro průměr 32-42 mm, typu Weldon ® o průměru 32 mm, s válcovou stopkou o průměru 32 mm, a v nástrčném provedení pro průměry 40-100 mm. Rodeka 8 je varianta řady oboustranných břitových destiček Rodeka s celkem osmi řeznými hranami a speciálně navrženým tělesem nástroje, které jsou specificky konstruované pro úspěšné obrábění turbínových lopatek. Břitové destičky Rodeka 8 mají stejný zámek proti pootočení břitové destičky jako destičky Rodeka s větší kontaktní plochou s výbornou stabilitou při vysokých rychlostech posuvů. Stejně jako břitové destičky Rodeka, dosedací důlek mezi břity nástroje u břitové destičky Rodeka 8 usnadňuje otáčení destičky a zlepšuje výkon druhé strany břitu. Tyto břitové destičky jsou nabízeny ve stejných geometriích LD a GD jako břitové destičky Rodeka, přičemž břitové destičky Rodeka 8 – typu GD jsou první volbou pro obrábění kovaných turbínových lopatek.

 

radlo_523

radlo1_347

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU