800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Přeprava D/Schwabach - CZ/Jičín
Gitterboxy
Výroba garážových vrat - poptávám prkna
Palety
Přeprava zboží
5 nejnovějších nabídek
Výkup rozbitých přepravek výměnou za nové bedny
Plastové odpady - výkup
Výrobní program
Historie firmy
WOODPROTECTOR

Nový mazací tuk pro valivá ložiska

28/07/2015

schaeffler_300_02

Nový mazací tuk pro valivá ložiska: s certifikací halal a košer a registrací dle NSF

FAG Arcanol FOOD2 splňuje přísné požadavky potravinářského průmyslu

 

Společnost Schaeffler nyní nabízí mazivo FAG Arcanol FOOD2 s certifikací halal a košer, které je určeno pro potravinářský průmysl. Tento mazací tuk pro valivá ložiska je registrován u americké Národní hygienické nadace NSF (National Sanitation Foundation) v kategorii H1, a navíc vykazuje podstatně lepší výkonnostní charakteristiky než předchozí verze. Nižší tření, zlepšená tekutost při nízkých teplotách a vyšší míra ochrany proti opotřebení umožňují rozšířit oblast nasazení maziva a snížit spotřebu energie i materiálu. Mezi typické oblasti použití maziva FAG Arcanol FOOD2 patří například plnicí zařízení, uzavírací stroje, stroje na zpracování masa a ryb, mrazicí zařízení a mnoho dalších aplikací v oblasti výroby nápojů a v potravinářském průmyslu.

S certifikací halal a košer i s registrací dle NSF H1
Pravidla zacházení s potravinami uplatňovaná židovským a muslimským obyvatelstvem se vztahují nejen na samotné potraviny a nápoje, ale i na stroje a prostředí během jejich produkce. Certifikace mazacího tuku FAG Arcanol FOOD2 potvrzuje splnění přísných požadavků dle standardů halal a košer. Společnost Schaeffler tak rozšiřuje nabídku pro své zákazníky z oblasti potravinářského průmyslu o produkty, které odpovídají příslušným náboženským požadavkům. Dalším požadavkem pro použití v potravinářství je registrace maziv u americké organizace NSF. Všechny tuky a oleje, které by mohly náhodně přijít do styku s potravinami, podléhají registraci v kategorii NSF H1. Nové mazivo splňuje i tento požadavek. V budoucnu se bude tuk FAG Arcanol FOOD2 ve společnosti Schaeffler používat jako standardní mazivo pro konstrukční řady korozivzdorných radiálních kuličkových ložisek a upínacích ložisek, která se ve zvýšené míře využívají v potravinářském průmyslu.

FAG Arcanol FOOD2 – vláčnější, robustnější a s nižším třením
Maziva musejí bezvadně fungovat i za nízkých teplot, které jsou často nezbytně nutné především v potravinářském průmyslu. Nový tuk FAG Arcanol FOOD2 zůstává tekutý i v chladném prostředí a je určen pro použití až do teploty −30 °C. Další velkou výhodou je nižší tření, které zlepšuje chování valivých ložisek při rozběhu a snižuje spotřebu energie. V rámci tzv. FE8 – testu – zkoušce ochrany před opotřebením dle DIN 51819 – dosáhla kuželíková ložiska i kuličková ložiska s kosoúhlým stykem namazaná tukem FAG Arcanol FOOD2 výrazně nižší hodnoty než s předchozí verzí maziva. V kuželíkových ložiscích a v kuličkových ložiscích s kosoúhlým stykem dochází k extrémnímu namáhání maziva, výsledek FE8 – testu proto znamená podstatně nižší opotřebení i pro všechny ostatní konstrukční řady. Nový tuk FAG Arcanol FOOD2 nejen že splňuje přísné normy a náboženské požadavky v oblasti potravinářství, ale odolává i vysokým zatížením a nepříznivým okolním podmínkám.
Společnost Schaeffler také nabízí řadu dalších maziv, která byla navržena a odzkoušena speciálně pro ložiskovou techniku. Mazací tuky pro valivá ložiska Arcanol vykazují ve všech oblastech lepší vlastnosti než běžné tuky a jsou v závislosti na příslušném provedení vhodné například pro použití při velmi vysokých teplotách, vysokém zatížení nebo extrémních rychlostech.

 

Schaeffler CZ s.r.o., ložiska všeho druhu

Průběžná 74 a
Praha 10 - Strašnice
100 00
Česká republika

Tel.: +420 267 298 111
Fax: +420 267 298 110
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU