800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Pravidelné odběry drtě
Pila
Výstavba chodníku a cyklostezky
Dveře
Oprava střešní krytiny bytového domu
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Nový plast pro obaly

18/12/2013

 

Firma Perstorp představila na veletrhu K 2013 nejnovější generaci svých kopolymerů. K nim patří vysoce výkonný typ Akestra. Pro jeho vývoj a distribuci v celé Evropě uzavřela firma strategické partnerství s Mitsubishi Gas Chemical. Těžištěm vývoje firmy Perstorp jsou vysoce výkonné, bezpečné výrobky respektující podmínky udržitelné chemie.

Kopolymer Akestra je nejnovější v dlouhé řadě inovativních produktů. Jeho vlastnosti z něj činí skutečnou alternativu pro polykarbonát, polystyren a sklo. Akestra má lesklý, sklu podobný vzhled a může obohatit sortiment jednorázových i opakovaně použitelných obalů. Může být použit místo polystyrenu pro výrobu tepelně odolných tenkostěnných obalů. Jako polykarbonát je vhodný pro výrobu trvanlivých, pro myčky použitelných transparentních produktů a může nahradit sklo jako obal pro plnění potravin za horka.

Tento plast díky své tepelné odolnosti přesahující sklo, jakož i amorfní struktuře a vysoké pevnosti je alternativou pro potravinářské obaly. Snadno se mísí s jinými plasty s cílem zlepšit jejich vlastnosti. Vysoká pevnost taveniny ho předurčuje pro extruzní vyfukování a vytlačování. V kombinaci s PET vytváří jemnější buněčné struktury, které umožňují další úspory hmotnosti a propůjčují mu mechanické vlastnosti strukturovaných a pěnových obalů. Pokud je kopolymer Akestra použit pro výrobu koextrudovaných vícevrstvých fólií pro tepelné tvarování, tak převyšuje tepelnou stálost polystyrenu i při plnění za horka. Při využívání recyklovaného PET vzniká udržitelné obalové řešení s lepší CO2 bilancí.

 

obal6_400

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU