800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Krb
Čerpadlo
Přeprava D/Forchheim - CZ/Beharovice
Rekonstrukce silnic
Sáčky mikrotenové
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Nový samostatný infračervený řádkový skener od firmy Ircon

29/10/2013

 

raytek_234

Termogramy průmyslových procesů: nový samostatný infračervený řádkový skener od firmy Ircon


Berlín – Firma Ircon doplnila svou nabídku pyrometrů o typovou řadu infračervených řádkových skenerů ScanIR3. Nová řada skenerů je určena speciálně pro pořizování termogramů v reálném čase v široké škále úloh, např. ve sklářském průmyslu, při tepelném zpracování kovů, při výrobě polovodičů nebo v plastikářském průmyslu. Řádkové skenery jsou vhodné pro sledování kontinuálních procesů stejně jako pro měření teploty v diskrétní výrobě na výrobních linkách. V typové řadě je osm variant skenerů určených pro různé spektrální rozsahy a širokou škálu rozsahů teplot. Mají vestavěný laserový zaměřovač, vodní chlazení a kryt s ofukem čistým vzduchem. Odolné zařízení je vhodné i do nejnáročnějších podmínek.

 

skener_242

 

Obrázek: Řádkový skener ScanIR3: infračervený bodový senzor skenuje pohybující se procesy prostřednictvím rotujícího zrcadla a vytváří vysoce přesné termogramy


Ochranný kryt umožňuje práci i za velmi vysoké teploty okolí. S maximálním optickým rozlišením 200:1, rychlostí skenování do 150 řádek za sekundu a až 1 024 měřicími body v řádku patří nový řádkový skener Ircon mezi nejpřesnější a nejrychlejší infračervené skenery na trhu. Detekuje a v reálném čase zobrazuje i minimální odchylky teploty a horké body malých rozměrů. Součástí skeneru ScanIR3 je kalibrovaný infračervený senzor, který snímá měřicí body podél přímé linie prostřednictvím motorem poháněného otočného zrcadla se zorným polem 90°. U pohyblivých procesů je vytvářen dvourozměrný termogram. Skener se dodává s odolnou skříňkou elektroniky pro zpracování měření, která se ke skeneru připojuje jedním kabelem a odolným zasouvacím konektorem se západkou. Elektronika má rozhraní pro Ethernet nebo rozhraní s optickými vlákny (volitelně) stejně jako různé analogové a digitální vstupy a výstupy. To umožňuje samostatný provoz měřicího systému bez potřeby externího počítače. Tím se odstraňuje nebezpečí přerušení měření při pádu operačního systému Windows. Hodnoty teploty jsou zobrazovány v reálném čase a lze je předávat dál prostřednictvím komunikační sítě a serveru OPC nebo DDE. Software ScanView Pro, doplňující skener, umožňuje nastavovat parametry měření a obsahuje funkci pro kompletní analýzu měřených hodnot. Ke skeneru ScanIR3 se dodává také kompletní sada příslušenství.

 

O firmě
Raytek GmbH vyvíjí a vyrábí pod značkami RAYTEK a IRCON infračervené snímače určené k bezdotykovému měření teploty v rozsahu -50 až +3 500 °C. Snímače jsou určené pro rychlé a přesné měření povrchové teploty na dálku, bez nutnosti dotýkat se měřeného povrchu. Typické možnosti použití jsou v metalurgii, sklářství, cementárnách nebo při zpracování plastů. Sortiment společnosti Raytek zahrnuje pevné infračervené snímače, řádkové infračervené skenery a termokamery. Všechna měřicí zařízení jsou vhodná pro instalaci v provozech a u strojů a mohou být prostřednictvím specifických průmyslových rozhraní začleněna do systému dohledu nad provozem.
Raytek GmbH v Berlíně je pobočka mezinárodní společnosti Raytek Corporation se sídlem v Santa Cruz (USA). Berlínská pobočka je zodpovědná za marketing, obchod a služby v Evropě, Africe a na Blízkém východě. Raytek Corporation má více než 50 let zkušeností v oboru infračerveného bezdotykového měření teploty a po celém světě zaměstnává přibližně 200 lidí. Kromě hlavního sídla v USA a evropské pobočky v Berlíně má pobočku v Číně a regionální kanceláře a autorizované distributory po celém světě. Společně zajišťují, aby firma byla vždy blízko k zákazníkovi a aby klient dostal vždy rychlé služby a konzultace přímo na místě. Sesterská společnost v koncernu Fluke Group je DATAPAQ, přední světová firma v oboru výroby snímačů teploty a analytické techniky pro všechny typy průmyslových topicích a ohřívacích zařízení.


www.raytek.com


TSI System s.r.o.
Dr. Libor KELLER
info@tsisystem.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU