800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Manipulační technika - BTLT 2000 E
Balkancar
Manipulační technika - BT
Naše podhledové ostrůvky Knauf AMF
ROBUSTNÍ SYSTÉM PRO STROPY A STĚNY

Obklady řezané vodním paprskem do originálních tvarů

28/08/2015

 

talpa_249

 

 

Při zařizování novostavby nebo při kompletní rekonstrukci domu či bytu je zařizování interiéru tou zábavnější a příjemnější částí. Na výběr je tolik typů a kombinací materiálů, že fantazii při návrhu a výběru podlah, obkladů i nábytku se meze téměř nekladou.

Pokud chcete, aby se interiér vašeho bytu či domu odlišoval od jiných uniformních interiérů, zkuste použít netradiční a originální vodním paprskem řezané tvary obkladů do koupelny či kuchyně, případně i do předsíně či jiných obytných či komerčně využívaných prostorů.

Díky technologii řezání vodním paprskem nejsou oblé ani žádné jiné tvary velké až tři metry problémem. Vodním paprskem lze poměrně snadno vytvářet ornamenty, mozaiky a nejrůznější zajímavé tvary prakticky ze všech stavebních materiálů kromě tvrzeného skla.

Protože obklady jsou tvrdé a odolné, je nutné při řezání vodním paprskem použít abrazivo, kterým je granát nebo olivín. Tímto způsobem lze řezat nejenom obklady a dlažbu, ale i mramor, žulu, pískovec nebo sklo. Řezy jsou čisté a vysoce kvalitní, nejsou nutné žádné šablony a ztráty materiálu jsou minimální díky počítačem řízeným řezům zvolených tvarů. Řezání předchází grafický návrh tvaru řezaných předmětů a naprogramování řezného programu.

V dnešní době již lze  řezat 3D tvary. Řezací hlava řeže až pod úhlem 45 stupňů, což je velmi výhodné například při srážení hran keramických obkladů. Tím zmizí nutnost používat v některých místech přechodové lišty.

Pro dosažení optimálního efektu, doporučujeme využít služeb specializované firmy s dlouholetými zkušenostmi. Petr Kallus z ostravské firmy TALPA-RPF má s řezáním vodním paprskem již dvacetileté zkušenosti. Ani logo firmy, obrázek nebo nápis na keramice není v TALPA-RPF nesplnitelný úkol.

Jako základ práce lze použít Váš osobitý návrh. Pokud nejste tak kreativní nebo máte nějaké pochybnosti o vzhledu zvolených tvarů,  pomohou vám návrh podle vašich požadavků  zpracovat  grafici firmy Talpa-RPF. Je jen na vás, jakou bude mít konečný motiv velikost, tvar či barvu.

 

dlazba_300    dlazba1_300

 

TALPA-RPF s.r.o. - řezání vodním paprskem Ostrava

Holvekova 645/36
Ostrava - Kunčičky
718 00
Česká republika

Tel.: +420 596 237 019
Mob.: +420 602 593 463
Fax: +420 596 237 020
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU