800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme materiál 19 452
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

„Obráběcí stroj 4.0“ je finalistou soutěže o cenu německého hospodářství za inovaci

27/06/2016

 

schaeffler_300

 

Společnost Schaeffler byla za svůj inovativní projekt „Obráběcí stroj 4.0“ nominována na pozici jednoho ze čtyř finalistů soutěže „Cena německého hospodářství za inovaci“ v kategorii „Industrie 4.0“. Udělení ceny proběhne 16. dubna 2016 v Darmstadtu.

Koncept „Obráběcí stroj 4.0“ vyvinula společnost Schaeffler spolu s firmou DMG MORI, předním světovým výrobcem strojů pro obrábění řezáním, a také s dalšími partnery. Stroje, které jsou plně propojené v rámci sítě a které využívají snímací komponenty společnosti Schaeffler s cloudovým softwarem a vyhodnocovací jednotkou, představují konkrétní krok směrem k digitalizované výrobě. Projektoví partneři zkonstruovali na základě koncepce firmy Schaeffler dva inovativní stroje. Jeden z nich bude nasazen v sériové produkci závodu společnosti Schaeffler v Höchstadtu v klíčovém segmentu výroby přesných ložisek. Propojením s ostatními stroji do sítě v rámci digitalizovaného řetězce vytváření hodnot chce firma Schaeffler na základě konkrétních dat otestovat použitelnost této koncepce v průmyslové praxi a získat poznatky pro další vývoj.

Ústředním bodem projektu je nalezení odpovědi na otázku, jak lze pomocí digitalizace dosáhnout v továrně budoucnosti vyšší produktivity, kvality, spolehlivosti dodávek a optimalizace obsluhy. Rozhodující roli přitom hrají uložení a vedení v obráběcích strojích, protože mají zásadní vliv nejen na funkčnost stroje, ale i na kvalitu obrobku. Data, která poskytují obraz současného stavu i budoucího chování komponent, představují důležité podklady pro provozovatele strojů. Budou-li stroje navíc propojené v rámci sítě, bude v budoucnu například možné řídit výrobu tak, aby šlo dopředu naplánovat provádění potřebné údržby. Díky tomu se výrazně zvýší disponibilita strojních zařízení. Další příklad: Zlepší se tak i možnost plánovat využívání energie, protože bude možné předem určit množství energie potřebné v budoucnu. Díky tomu bude možné nakupovat energii podle potřeby a plánovat výrobu tak, aby se kupříkladu minimalizovaly špičky spotřeby.

Zkušenosti z tohoto projektu bude možné uplatnit také u dalších strojů a zařízení, například u jiných výrobních strojů nebo větrných elektráren. Konkrétní kroky směrem k „prediktivní údržbě“ bude společnost Schaeffler prezentovat v rámci speciální expozice „Predictive maintenance“ na veletrhu Hannover Messe 2016 (hala 17, stánek A37). K vidění zde budou i koncepty „Obráběcí stroj 4.0“ a „Hnací ústrojí 4.0“ s dalšími databázovými řešeními.

O ceně za inovaci
Cena německého hospodářství za inovaci je jedním z celosvětově nejvíce uznávaných ocenění inovací a vypisuje se ve čtyřech kategoriích. Jedná se již o 35. ročník, na kterém vyznamenají partneři „První světové ceny za inovaci“ ty nejdůležitější vědecké, technické, podnikatelské a intelektuální inovace v německém hospodářství.

 

Celou tiskovou zpravu najdete zde

 

Schaeffler CZ s.r.o., ložiska všeho druhu

Průběžná 74 a
Praha 10 - Strašnice
100 00
Česká republika

Tel.: +420 267 298 111
Fax: +420 267 298 110
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU