800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

Odstranění dusičnanů z pitné vody pro obec Sedletín a Matějov

10/12/2014

 

 

vodaservis_300

 

Narůstající používání umělých hnojiv, zacházení s organickými odpady především z chovu zvířat a změny ve využívání půdy, jsou hlavní faktory zodpovědné za progresivní nárůst dusičnanů v podzemních vodách za posledních 40 let. Nejčastějšími zdroji jsou průmyslové odpadové vody, skládky, septiky, žumpy, pastviny, splachy ze zemědělské půdy hnojené umělými hnojivy.

Je velmi častým jevem, že obsah dusičnanů ve vodě kolísá a občas i tehdy je-li již instalováno zařízení na jejich odstranění. 
Naše zkušenosti s instalacemi zařízení na odstranění dusičnanů z pitné vody oceňují zejména menší či středně velké obce s vlastními zdroji vody, kde se nadlimitní koncentrace dusičnanů vyskytují především. 
Pro efektivní odstranění dusičnanů z pitné vody nestačí jen navrhnout a instalovat vhodný filtr, ale správně nastavit systém,  aby výsledná hodnota dusičnanů  byla pod limitem pro pitnou vodu a pohybovala se okolo 35-45mg/l. Důležitou součástí je například i posouzení a nastavení odpovídajícího provozního tlaku vody v různých místech systému. Provozní tlak nutný pro správný provoz instalovaného zařízení nemusí odpovídat stávajícímu provoznímu tlaku na vstupu či výstupu z úpravny. Specifikum pro obec Sedletín spočívalo v nutnosti regulovat vysoký tlak, ve kterém se upravená voda čerpala ze zdroje a do spotřebiště.
V Matějově jsme pak kromě požadovaného odstranění dusičnanů též vyřešili správné začlenění této technologie do již instalované technologie odradonování  vody včetně její opravy. 
Pro tuto technologii provozovatelé častěji využívají sklolaminátové filtry osazené jednotkou pro automatické řízení.

 

voda_403

 

VODASERVIS

Jamská 2362/53
Žďár nad Sázavou
591 01
Česká republika

Tel.: +420 566 620 587
Mob.: +420 777 788 424
Fax: +420 566 620 587
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU