800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis stroje PeTeWe PFS-30CNC
Otočná část
Výroba dle přílohy
Nosné rameno
Výroba připínáčků
5 nejnovějších nabídek
Sáček pro balení potravin 390×390+0+0
Sáček/pytel pro průmyslové využití
Taška
SAVA
INWORK P-S-V

Okamžitá detekce vad laku pro společnost Gemalto

30/10/2013

 

 

keyence_300

Společnost Gemalto zlepšila svou produktivitu použitím systému strojového vidění CV-5000 od společnosti Keyence pro kontrolu průhledné ochranné vrstvy laku na mikromodulech čipových karet. Je-li zjištěna vada, je výroba okamžitě zastavena.

lak_325

Francouzský výrobce čipových karet Gemalto patří ke špičce v tomto rychle rostoucím oboru. Sortiment sahá od aplikací bankovních karet s mikroprocesorem a karet SIM nebo UICC pro mobilní telefony, přes elektronické pasy a čipové identifikační karty až po karty pro on-line autentizaci a bezkontaktní platební systémy. Pro implementaci karet, dálkový dohled nad aplikacemi a zabezpečení osobních informací uložených v těchto zařízeních dodává Gemalto software pro servery, konzultace, školení a širokou škálu outsourcovaných služeb. V roce 2010 vykázala společnost Gemalto obrat 1,9 miliardy eur a zaměstnávala 10 000 lidí.


„V našem závodě v Gemenos ve Francii testujeme, zda jsou naše mikromoduly správně pokryty ochranným lakem. Přesněji řečeno, kontrolujeme rozměry, vycentrování a čistotu vrstvy laku a to, zda byl lak nanesen rovnoměrně a bez přetoků,“ vysvětluje Thierry Padovani, inženýr zodpovědný za povrchovou ochranu a montáž ve společnosti Gemalto.


„Protože lak je zpevněn vlákny, jsou vady rovnoměrného pokrytí modulu pravidelným jevem. Důsledkem je, že pravidelná údržba nanášecího stroje je absolutní nutností. Chceme být schopni zjistit problém co nejdříve, abychom tak snížili počet vadných modulů.“


V závodě v Gemenos se vyrábí 12 000 modulů za hodinu. Protože karty jsou umístěny ve dvanácti pozicích, kontroluje se vždy 12 modulů současně. Vzdálenost kontrolního zařízení od nanášecí stanice je 50 cm. Dříve byla kontrolní stanice vzdálená 3 až 4 m od místa, kde se nanášel lak.


„Hledali jsme spolehlivé řešení, které by nám umožnilo rychlou a přesnou detekci vad i při velkých objemech výroby a při výskytu vady spustilo alarm. Tento systém strojového vidění je připojen přímo na řídicí systém stroje a koná svou práci perfektně. Umožňuje nám dosáhnout významného zvýšení produktivity. Kamery Keyence jsou instalovány na šesti linkách a plánujeme jimi brzy vybavit i sedmou. Kamery pracují už tři roky 24 hodin denně sedm dní v týdnu a se stabilitou detekce jsme naprosto spokojeni,“ říká Padovani.


Detekci vad komplikuje skutečnost, že použitý lak je průhledný. „Tento problém jsme snadno vyřešili použitím speciálního osvětlení, které nám odhalí rozdíly v opacitě,“ vysvětluje Padovani. „Snímané obrazy jsou zpracovány černobíle s rozlišením 1,2 megapixelů. Systém lze velmi rychle nastavit a uvést do provozu. Firma Keyence vyvinula modul pro validaci testovacího zařízení, který používáme už od počátku, a naprosto se osvědčil.“

Systém CV-5000 je určen pro velmi rychlé barevné i černobílé snímání jednou kamerou i několika kamerami. Velkou předností je stabilita snímání. Oblasti použití jsou měření rozměrů, detekce správné pozice a vizuální kontrola. CV-5000 je nejvýkonnější samostatný systém strojového vidění na trhu. Například obraz o velikosti 1 megapixelu zpracuje za 20,5 ms. Tento výpočetní výkon umožňuje realizovat úlohy s několikanásobnou současnou kontrolou a dále zvyšovat spolehlivost provozní kontroly díky vynikající opakovatelnosti (sedmkrát lepší než u současných běžných produktů) a má mnoho funkcí pro zpracování obrazu, které umožňují optimalizovat přesnost kontroly.


Systém CV-5000 je řízen vysokorychlostním modulem pro zpracování obrazu a vysokorychlostním procesorem RISC (Reduced Instruction Set Computer). Oba jsou doplněny
dvěma signálovými procesory DPS (Digital Signal Processors) určenými speciálně pro zpracování obrazu.


Všechny typy řady CV-5000 používají tyto čtyři procesory, které jim umožňují paralelní zpracování dat a dosažení velké rychlosti zpracování – dvojnásobné ve srovnání s jinými špičkovými systémy dostupnými na trhu. Systém je také vybaven dvojnásobnou zásobníkovou pamětí, která umožňuje spustit nový záznam v okamžiku, kdy je starý obraz teprve zpracováván. To umožňuje dosáhnout taktu kontroly okolo 16 ms (tj. přibližně 3 700 dílů za minutu), a to i v režimu bez prokladu obrazových bodů. Systém CV-5000 umožňuje připojení na řídicí I/O, Ethernet, USB a RS-232. Může být připojen na PLC i PC


www.keyence/eu/PRCV5CZ

lak1_439

Keyence Česká Republika
cz.keyence.com

Telefon: +420 222 191-483
Fax: +420 222 191-505
info.czech@keyence.eu

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU