800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

Osvědčený drážkovací a upichovací systém WIDIA WMT™ přidává novou vysoce výkonnou PH geometrii

08/01/2014

 

widia_200

Utvařeč a tuhá řezná hrana jsou první volbou pro tvrdé materiály a přerušované řezy.

 

 

widia_382

 

Popiska: Nová PH zapichovací a soustružnická geometrie pro systém WMT od WIDIA


Zákazníci po celém světě mohou na dílny klást jedinečné obchodní a technické požadavky, ale to, jak snížit náklady a zajistit více zakázek, je společné všem z nich. „Dílny chtějí provádět více různých prací, ale zároveň nechtějí, aby různá obráběcí řešení zohledňující specifické provedení nebo materiál obrobků zvyšovala jejich zásoby,“ říká Mark Filosemi, globální produktový manažer WIDIA pro závitování, zapichování a upichování. „Co se produktivity týká, zvláště pro zapichování a upichování musíte mít všestranný systém, jestliže to berete vážně. Právě zde je systém WIDIA WMT prokazatelným vítězem, protože dílny s ním mohou udělat více.“


Nyní je systém rozšířen o novou vysoce výkonnou PH geometrii navrženou pro zapichování a soustružení v materiálech tvrdších než 35 HRC nebo u silně přerušovaných řezů napříč širokou řadou materiálů obrobku.


Nová PH geometrie využívá osvědčené prvky, které dělají systém WMT od WIDIA hlavním programem pro zapichování a upichování. Do jednoho nástrojového držáku lze bezpečně upnout jakoukoliv potřebnou břitovou destičku: PT pro zapichování a soustružení, PC pro zapichování a kopírování, CM pro upichování (nebo CM-W s fazetkou wiper) a nová PH geometrie pro zapichování a soustružení v tvrdých materiálech.


Nástrojové držáky WMT jsou navrženy se zvláště dlouhou upínací plochou pro dokonalou stabilitu břitové destičky. Patentovaný „Double V“ systém usnadňuje bezpečné upnutí destiček v držáku jak s ohledem na optimální ustavení destičky, tak na vyšší odolnost vůči bočnímu zatížení. Takto přesné upnutí břitové destičky a celková tuhost systému přináší významně zlepšenou přesnost a životnost nástrojů, ať už jde o čelní, vnitřní nebo vnější drážkování, zapichování či profilování, které je třeba zhotovit.


Se svým 90° úhlem čela a konstrukcí upínání ve spodní části, tuhou řeznou hranou a pozitivní geometrií je nová PH WMT destička první volbou pro zapichování a soustružení tvrdých materiálů nebo pro dokončovací přerušované řezy v oceli, nerezové oceli, hliníku, litinách nebo žáruvzdorných slitinách. Doporučená sorta karbidu WU25PT pro přerušované řezy s PVD TiAlN povlakem pro delší životnost nástroje, znamená více obrobených dílů na řeznou hranu.


„Ať už jsou firmy se systémem WMT obeznámeny nebo se k němu dostávají poprvé, princip zůstává stejný: jeden nástrojový držák, více možností,“ říká Filosemi. Zavedení nové PH geometrie pro zapichování a soustružení tvrdých materiálů nebo pro přerušované řezy dává dílnám více možností, jak práci udělat.“

Pro více informací navštivte www.widia.com.
Produkty a služby značky WIDIA se vyznačují inovací v kovoobráběcím průmyslu již více než 80 let – od světově prvního patentu na vyměnitelné karbidové břitové destičky až k vývoji světově prvních povlakovaných sort karbidu. Značka WIDIA nabízí kompletní portfolio přesně konstruovaných výrobků a zakázkových služeb. S tisíci produktů pro frézování, soustružení, vrtání a nástrojovými systémy nabízenými po celém světě autorizovanými prodejci, najdete vše co potřebuje z jednoho zdroje.
Kontakt na distributora WIDIA: WIDIA Products Group 800 900 840 nebo navštivte naše stránky
www.widia.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU