800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Označování nástrojů s využitím Industrial RFID

08/10/2013

 

balluff_179

Označování nástrojů s využitím techniky Industrial RFID od společnosti Balluff zvyšuje efektivitu výroby. Díky ní se použití nesprávného nástroje nebo ztráta nástrojů staly minulostí. Všechna data související s nástrojem jsou bezkontaktně ukládána do datového nosiče zabudovaného v upínací části nástroje.

 

nastroj_275

 

Data jsou do paměti ukládána automaticky při každém použití nebo odložení nástroje, a proto jsou neustále udržována ve správném a aktuálním stavu. V moderních výrobních závodech to zajišťuje maximální využití nástrojů a zkrácení doby odstávek obráběcích strojů z důvodu výměny nástroje.


BIS C, které bylo prvním řešením pro identifikaci založeným na radiofrekvenční metodě (RFID), zajišťuje spolehlivý přenos dat dokonce i v prostředí s mnoha kovovými součástmi v blízkém okolí nosiče. Jako součást systému pro správu nástrojů umožňuje automaticky přenášet parametry nástrojů do řídicího systému stroje, a tím výrazně zkracuje neproduktivní dobu potřebnou k seřízení stroje. Navíc zkracuje dobu a snižuje úsilí potřebné k zajištění správných nástrojů a přípravků a pomáhá optimalizovat životnost nástroje. V podstatě zcela je odstraněna výroba zmetků nebo nutnost oprav obrobků po použití nesprávného nástroje. Na racionalizaci práce má vliv také snazší evidence nástrojů a přípravků a zvýšení bezpečnosti výroby odstraněním chyb vzniklých např. zadáním špatných vstupních parametrů řídicímu systému stroje nebo záměnou nástrojů.


Základní součástí identifikačního systému BIS od firmy Balluff jsou robustní nosiče dat v miniaturním provedení, čtecí a zapisovací hlavy a procesorová jednotka. V komplexních systémech správy nástrojů se technika BIS používá i v seřizovacích a měřicích zařízeních, kde jsou, podle zavedené praxe, do nosiče dat naprogramována data identifikující nástroj a definující jeho geometrii.
Identifikační systémy od firmy Balluff jsou dostupné v široké škále verzí. Zkušenosti ukazují, že investice do nich se zaplatí za rok nebo dva.


http://www.balluff.cz


BALLUFF CZ, s.r.o.
Address Pelusková - 1400
198 00 Praha 9


DEPARTMENT SALES
Telefon: 02/81 94 01 25
Fax: 02/81 94 01 02
cz@balluff.de
BALLUFF GmbH
Schurwaldstrasse 9
73765 Neuhausen a.d.F.


Germany
Detlef ZIENERT
Telefon: +49 7158 173 0
Fax: +49 7158 173 50 10
detlef.zienert@balluff.de

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU