800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Panasonic představuje objektiv s nejkratší projekční vzdáleností na světě pro jednočipové DLP projektory

26/11/2013

panasonic_264_01

Demontovatelný objektiv ET-DLE030 přináší nové možnosti projekce na extrémně krátké vzdálenosti pro studiové i veřejné promítání

 

Až dosud byly projekce s krátkou a ultra krátkou projekční vzdáleností obvykle omezeny na menší projektory s nižším jasem a fixním objektivem, které se používaly v posluchárnách a zasedacích místnostech. Společnost Panasonic přináší změnu se svými novými objektivy ET-DLE030 s krátkou projekční vzdáleností určenými pro jednočipové DLP projektory větších formátů. Prototypy tohoto modelu byly představeny již dříve na výstavách ISE 2013 a Prolight + Sound. Technici výzkumného a vývojového oddělení společnosti Panasonic od té doby vyladili technologii, která vertikálně přesměrovává světlo z projektoru již ve vzdálenosti 370 mm od projektoru, a vytváří tak jasný a dokonale symetrický obraz přímo nad projektorem. Tento efekt je uskutečňován díky inteligentně navrženému systému zrcadel a přináší nové možnosti, které jsou s běžnými projektory nedosažitelné. Tato technika je optimální zejména pro digital signage, prodejní prostory, pronajímatele techniky a studiové akce.

 

Nové obzory v oblasti velkoformátové projekce na extrémně krátké vzdálenosti 

Až dosud mohli uživatelé, kteří využívali projekční a zobrazovací technologie, dosahovat velkých a jasných promítaných obrazů pouze ve větší vzdálenosti od projektoru. Příchod této technologie má důsledky nejen pro vytváření silného vizuálního dojmu a téměř iluzivního zážitku pro diváky, ale přináší také zásadní výhodu v tom, že umožňuje promítání v prostorách, které jsou pro starší technologie příliš malé, a také v tom, že snižuje náklady díky tomu, že dramaticky omezuje nároky na velikost prostoru. Představení objektivu Panasonic ET-DLE030 přináší rozšíření oblasti možného díky poměru projekční vzdálenosti k velikosti plátna 0,38:1, což přináší prostorovou úsporu až 60 %[1]. Z pohledu nových projekčních aplikací to znamená, že již není třeba promítat například přes celý prostor prodejny, kde mohou objekty nebo osoby stínit promítaný obraz a kde není mnoho místa. To platí i pro další vertikální aplikace jako jsou studia, muzea nebo přepravní zařízení, kde nemusí být možnost zavěšení montážní konzoly projektoru nebo kde je před projektorem nebo za ním nedostatek prostoru pro promítnutí obrazu požadované velikosti.

 

Technologie Panasonic 

Společnost Panasonic je uznávaným lídrem v projekčním 3D mapování a geometrické úpravě promítaného obrazu, kterou umožňuje proprietární technologie zabudovaná jak do hardwaru, tak do softwaru projektoru a naplňuje požadavky vybraného řešení. Společnost Panasonic nasadila své 3čipové DLP projektory na řadě velkých venkovních akcích, jako byly Letní olympijské hry v Londýně v roce 2012, oslavy diamantového výročí britské královny nebo Berlínský festival světla. V poslední době bylo například využito více než čtyřicet projektorů PT-DZ21KE a PT-DS20KE k promítnutí složeného obrazu na obří stěnu o ploše 1858 m2 a vytvoření jedinečné vizuální show na koncertním turné Rogera Waterse „The Wall“. Společnost Panasonic se nyní chystá nabídnout tyto technologie skládání obrazu a jeho geometrické úpravy i pro aplikace s omezeným prostorem a akce pořádané v interiérech.

Více informací k článku najdete v příloze zde

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU