800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

Paramo inovuje sortiment olejů a plastických maziv

21/02/2013

 

Vývojáři společnosti úspěšně dokončili vývoj nové obráběcí kapaliny EOPS 3030 s obsahem syntetických esterů a vysokotlakých přísad pro náročné dokončovací operace a obrábění vysoce legovaných ocelí. V odpověď na stále přísnější požadavky v oblasti životního a pracovního prostředí výzkumníci vyvinuli výrobek PARAMO SYNT 300. Tato vysoce výkonná kapalina, u které budou právě nyní zahájeny aplikační testy, se vyznačuje minimálním vlivem na obsluhu zařízení. Vysoce šetrnou kapalinou jak ke zdraví obsluhy, tak i životnímu prostředí při zachování dobrých mazacích vlastností je PARAMO SYNT 240. Zajímavou novinkou je také separátor do krystalizátorů kontinuálního odlévání oceli SEPER STEEL. Dále i nízkoviskózní separátor na složité odlitky betonu SEPAR LITE vyznačující se dobrou biologickou odbouratelností.

Neméně významné jsou také nově zavedené konzervační prostředky. Pro dočasnou konzervaci železných i neželezných kovů skvěle poslouží KONKOR 330, kdy hlavním mechanizmem konzervace je tvorba voskové bariéry. Středně až dlouhodobou dočasnou konzervaci především železných slitin pak spolehlivě zajistí KONKOR 350 vytvářející voskový film. S pozitivními výsledky proběhla také ověřovací výroba u turbínových olejů s novým nesilikonovým odpěňovačem. U cílového spotřebitele byl úspěšně otestován i nedávno vyvinutý výkonný tvářecí olej PRESS 80B s nízkou pěnivostí. Novinky doplnily také sortiment řezných olejů. K nově zavedeným náleží například PARAMO CUT UNI. Pozornosti zákazníků neušly ani vylepšené kalicí oleje.

Požadavky na nejnáročnější průmyslové aplikace splňují nové průmyslové převodové oleje MOGUL INTRANS SYNT, jako i syntetické kompresorové oleje MOGUL KOMPRIMO SYNT. Inovace se týkají také plastických maziv, a to i v protikorozních vlastnostech. Konkrétně se jedná o plastické mazivo pro kloubové řetězy motocyklů, čímž byly splněny požadavky zákazníka exportujícího své výrobky po celém světě, zejména však do USA. Vývojářům Parama se podařilo rovněž úspěšně změnit složení biologicky odbouratelných plastických maziv MOGUL EKO OK a MOGUL EKO V. A to tak, že i přes přísnější legislativní požadavky zůstaly oleje biologicky rozložitelné, přičemž si zachovaly dostatečnou oxidační stabilitu.

 

 

olej_338

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU