800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Obrobení
Palety EURO,EPAL
Gitterboxy
Plastové palety
Trubka ocelová
5 nejnovějších nabídek
BMW boxy
Bedny Mars
Svářečské kukly a svářečky - A K C E
Pryžové podložky, pásky a terče vyrovnávají nerovnosti při stavbě venkovní terasy
Sportovní povrchy - venkovní i vnitřní podlahy Praha - zajistíme Vám profesionální pokládku

Pěnový polystyren a možnosti jeho recyklace

17/05/2013

Pěnový polystyren, známý také pod zkratkou EPS je velmi oblíbeným a rozšířeným tepelně zpracovatelným druhem plastu. Tento materiál se širokou škálou použití je využíván především v průmyslu. Tam jsou způsoby jeho zpracování detailně popsány a veřejnosti známy prostřednictvím výrobků, se kterými každodenně přichází do styku.

Avšak ani dalším odvětvím lidské činnosti nezůstaly kladné vlastnosti polystyrenu utajeny. Obecně je ceněna především jeho dostupnost a nízká hmotnost umožňující snadnou manipulaci.


Ve stavebnictví se polystyrén stal základním materiálem při tvorbě tepelně izolačních vrstev. Pro svou relativně snadnou zpracovatelnost, hygienickou nezávadnost a tvarovou přizpůsobivost je vysoce žádaným a ceněným materiálem vhodným k výrobě kulis, forem nebo obalů. Především poslední případ dokonale ilustruje vhodnost použití polystyrénu v potravinářském průmyslu, kde ani skladování a transport nenaruší kvalitu zabaleného zboží.

Právě široké použití tohoto materiálu nás přivádí k problematice zpracování polystyrenu jako odpadového materiálu. Apel na ekologické cítění se ve společnosti stává stále výraznějším a rozšířenějším. Popularizace ekologického cítění přestává být doménou jednotlivců a domácností a výsadní místo ve třídění odpadu zaujímají především podniky.


Pro firmy, potýkající se s nadměrným množstvím polystyrénu při jeho skladování do doby konečného zpracování, již existuje efektivní řešení.

         istock_000007401082xsmall_polystyren_423

Je jím dánský závitkový lis RUNI SK120, který je schopný objem odpadového polystyrénu stlačit až padesátinásobně oproti počátečnímu stavu. Funkčnost lisu není jedinou v dlouhé řadě jeho výhod. Kromě prostorové nenáročnosti, výkonu a vysoké kvality zpracování se díky specifické hmotnosti stlačeného odpadu až 300 kg/m3 stává z polystyrenu cenná surovina připravená k další manipulaci tentokrát už v rámci recyklačního průmyslu.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU