800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Pět důvodů, proč chceme žít v zeleném městě

09/11/2012

akumulátorová pila, akumulátorový plotostřih, akumulátorový vyžínač

 

Velká část obyvatel zeměkoule žije dnes ve městech a tento trend pokračuje. Přibližně 6 miliard lidí, což představuje dvě třetiny celkové populace, bude do roku 2050 žít právě ve městech. GlobalGarden Report 2012, který byl iniciován firmou    33e84e70_520Husqvarna, naznačuje, že zelené plochy v městských aglomeracích jsou velmi     důležité. Tady je 5 výhod života v zeleném městě.

 

Lidi vždy lákal romantický půvab života ve městě a touha po tepu metropole. Nicméně, život ve městě má také své stinné stránky. Čím více lidí se přesouvá do městských oblastí, tím jsou městské parky a další zelené prostory lákavější pro jiné využití. Tím, jak urbanizace neustále pokračuje, je například v Londýně každoročně vydlážděna taková plocha, která je ekvivalentem 2,5 krát velikosti Hyde parku.

Podle Global Garden Report je těchto 5 hlavních výhod, kterých si 3500 respondentů nejvíce cení na životě ve městě se zelenými plochami:

1. Lepší společenský duch
Parky a zelené plochy hrají důležitou společenskou roli, protože si je může vychutnat každý bez ohledu na svůj původ. V našem průzkumu 87 % ze všech respondentů věří, že možnost mít přístup k dobré zeleni by mohl mít pozitivní vliv na sousedskou atmosféru nebo ducha komunity.


2. Zvyšuje hodnotu nemovitosti
Mezi urbanisty a realitními kancelářemi je dobře známá skutečnost, že v blízkosti se nacházející atraktivní zelené plochy zvyšují hodnotu nemovitosti. V naší studii 63 % respondentů uvedlo, že jsou ochotni zaplatit více za byt či dům, pokud bude umístěn v lokalitě s dobrou zelení.


3. Zlepšuje zdraví
67 % amerických respondentů věří, že mít přístup k dobré zeleni je podmínkou, aby mohli více pravidelně cvičit. A existují přesvědčivé vědecké důkazy, které svědčí o tom, že lidé, kteří mají přístup k parkům nebo podobným zeleným plochám nejen častěji a pravidelně cvičí, ale také méně trpí pocity stresu, vzteku nebo deprese. Zpráva rovněž ukazuje, že 66 % respondentů na celém světě potvrdilo, že oni jdou do parků nebo jiných zelených ploch jen relaxovat nebo si odpočinout.

4. Lepší vzduch                                                                                                        
 Urbanizace představuje také snížení kvality vzduchu a větší negativní dopad na občany a jejich zdraví v důsledku jeho znečištění. Znečištění ovzduší je nejčastěji zmiňovaným problémem u lidí, kteří žijí v městských oblastech – 41 % respondentů označuje znečištění v městském prostředí jako nevýhodu číslo jedna. Zároveň více než 55 % respondentů ve Francii, Německu a Rusku tvrdí, že hlavním důvodem pro procházku v parku je čerstvý vzduch. Dostatek zeleně výrazně pozitivně ovlivňuje kvalitu ovzduší – zejména jsou to stromy, které fungují jako obří filtry, absorbující hodně prachu, vzdušných nečistot a těžkých kovů, které existují v městských oblastech.

5. Redukce tepla
Zelené plochy nejenom zlepšují kvalitu vzduchu ve městech, ale také působí jako regulátor klimatu. Poté, co bylo zjištěno, že zelené plochy mohou pomoci regulovat teplotu, začal boj proti fenoménu s názvem "městské tepelné ostrovy". Města také začínají experimentovat s městskými zelenými plochami jako s jednou z možných cest, jak zmírnit dopady globálního oteplování, a to zbavovat se CO2 z atmosféry pomocí vegetace.

Co můžeme udělat?
Jedním ze způsobů, jak může Husqvarna pomoci při vytváření zelených ploch ve městech, je nabízet výrobky, díky kterým je údržba příjemnější a pohodlnější. Například naše nová akumulátorová řada je méně hlučná a má nízké emise, což je ideálním předpokladem pro použití v přecpaných městech.

Naši akumulátorovou řadu můžete vidět níže.
Více zajímavých informací o tom, proč je městská zeleň důležitá, ale také o nových trendech při jejím udržování, najdete v plném znění zprávy Global Garden Report 2012 (vpravo).

Dokumenty                                                                                  cvc_208Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU