800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

Pitný režim - je důležitý?

17/07/2013

Voda hraje důležitou roli při trávení jídla a absorpci živin. Pokud mezi jídly nepijete dostatek vody, tvoří se vám v ústech málo slin a trpí tím zažívání. Za pomoci vody se z těla také vylučují odpadní látky.

 

S každým vydechnutím ze sebe uvolňujete vysoce zvlhčený vzduch - za den celkem asi 2 velké sklenice vody. Vaše ledviny a střeva vyloučí denně dalších 6 sklenic vody a 2 sklenice se uvolňují skrze póry vaší kůže. To je celkem 10 sklenic, ale za chladného dne. Když je horko, když hodně sportujete nebo tvrdě pracujete, toto obvyklé množství se může ztrojnásobit.

 

V průměru tedy v mírném klimatu a počasí (aniž se potíme horkem nebo námahou) potřebujeme asi 3 a půl litru tekutin denně. Avšak většina z nás přijímá sotva třetinu. Je důležité si zapamatovat, že podle žízně spolehlivě neurčíme, kolik vody tělo potřebuje.

 

Pokud chcete zeštíhlet a váhu si udržet, dělejte to, co dělají Francouzky už celá desetiletí. Mějte stále po ruce jednu nebo dvě lahve čerstvé vody a tenhle blahodárný, čistý nápoj pijte v dostatečném množství, které určíte takto:

Vydělte svoji hmotnost číslem 8. Vážíte-li 58 kg, vyjde vám 58 : 8 = 7,25 velkých sklenic. Toto číslo zaokrouhlete nahoru a dostanete 8 sklenic denně. Ale nezapomeňte, že je to výpočet pro chladnější den. Za horka nebo při sportu budete potřebovat více tekutiny.

 

Za předpokladu, že netrpíte žádnou chorobou jater nebo ledvin, vám 8 a více sklenic vody denně pomůže při shazování kil a udržení váhy, ale i při zlepšování všech tělesných funkcí. Pití vody hraje podstatnou úlohu v celkové regeneraci a redukčních programech na nejlepších klinikách pro přírodní léčbu a zdravotní osvětu.

Lékaři doporučují vypít za den cca 0,4l tekutin na každých 10kg hmotnosti. Do pitného režimu se nepočítají horká polévka, káva a čaj, jelikož organismus velkou část z této tekutiny spotřebuje na vlastní ochlazení pocením.

 

Pro zvýšení pitného režimu používejte Thermojetics - koncentrát a Formule 5 Cell-U-Loss, které Vám pomohou zvednout pocit žízně.

 

Radim Svoboda - Centrum redukce váhy

Moravská 22

796 01, Prostějov

 

+420 775 364 785

radarsvoboda@obemail.com

www.regulacevahy.info

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU