800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

Plzeňská tramvaj v Turecku

24/02/2014

 

Do ulic starobylého tureckého města Konya vyrazila v ostrém provozu s cestujícími nejnovější tramvaj vyrobená společností Škoda Transportation. Jedná se o moderní 100% nízkopodlažní tramvaj 28T Konya. Celkem Škodovka do Turecka dodá šedesát moderních vozidel. „Méně než rok od podpisu kontraktu se nám podařilo vyvinout, vyrobit a dodat první tramvaj na turecký trh. V současnosti je vozidlo v provozu s cestujícími, kteří jsou podle prvních ohlasů nadšení. V Plzni se navíc rozbíhá sériová výroba tramvají pro Konyu tak, že do konce roku plánujeme dodat většinu z šedesáti vozidel,“ říká Josef Bernard, generální ředitel Škody Transportation.

Zajímavostí nových tramvají pro Konyu je jejich design včetně unikátního barevného motivu, který vybírali sami obyvatelé Konye. Z několika variant byla nakonec vybrána kombinace zelené, bílé a stříbrné barvy. Na čele vozidla je možné z boku rozeznat siluetu postavy. Jedná se o tzv. tančící derviše, kteří jsou pevně spjati s islámskou kulturou a městem Konya. Do plně nízkopodlažního vozidla se vejde až 364 cestujících. Snadný nástup a výstup i pro osoby se sníženou pohyblivostí umožňuje také nízká nástupní hrana. Tramvaj má pět článků a je 32,5 metrů dlouhá. Podmínkám provozu se musela přizpůsobit také klimatizace, která má zvýšený výkon, což si vynutilo přepracovat komplexně střešní partii a vedení rozvodů. Z další nadstandardní výbavy lze dále jmenovat například zabudované Wi-Fi přijímače pro bezdrátové připojení k internetu.

„Moderní obousměrná tramvaj 28T Konya v sobě spojuje vlastnosti příměstské jednotky, metra a tramvaje. Z důvodu plánovaného provozu ve 4,5 km dlouhém tunelu je vozidlo konstruována jako podpovrchová tramvaj - tedy jako lehké metro. Z tohoto důvodu jsou také použity materiály splňující vyšší protipožární bezpečnost. Tramvaje pro Konyu budou navíc jezdit spojené dvě dohromady jako vlak a jsou proto vybavena automatickým spřáhlem pro snadnější spojení," dodává Jaroslav Kulhánek, hlavní inženýr projektu.

 

tramvaj_574

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU