800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Slévárenské bedny
Rekonstrukce kulturního domu
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
Stavební úpravy haly a administrativní budovy
Sběr a odvoz odpadu
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Pokládka zámkové dlažby
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Prášková lakovna

Potvrzeno: Mezi firmami je největší zájem o absolventy strojírenství a IT oborů

27/02/2013

sssvt_627Praha, 25. února 2013 - Evidence na úřadech práce v Česku k poslednímu lednovému dni zaznamenala více než 35 tisíc absolventů škol. Podle portálu Profesia.cz personalisté hledají nejčastěji v databázích životopisy čerstvých absolventů středních škol oboru strojírenství, elektrotechniky a energetiky a informačních technologií. Zájem o studenty potvrzují i zástupci Soukromé střední školy výpočetní techniky na pražském Proseku. Naprostá většina jejích studentů nekončí na úřadu práce.

 vuka-2-sssvt_900

K poslednímu lednu letošního roku bylo evidováno na úřadech práce po celé republice 35 524 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých. Pracovní portál Profesia.cz hodnotil jejich šance na trhu práce z hlediska počtu vyhledávání životopisů uchazečů. 

 

Podle výsledků životopis čerstvých absolventů vysokých škol si v průměru prohlédlo 11 společností. Přestože velký počet nezaměstnaných snížil aktivní vyhledávání životopisů absolventů středních škol a zaměstnanců s praxí, průměrně 9 společností si prohlédlo životopisy středoškolských uchazečů z oboru informačních technologií.

 

Výsledek značí stále velký zájem o absolventy, který mohou potvrdit i střední školy zaměřující se na IT obory. „Nezaměstnanost studentům SSŠVT skutečně nehrozí. K tomuto dni nalezli práci prakticky všichni naši absolventi, aniž by byli evidování na úřadu práce,“ potvrdil ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze Martin Vodička. Přispívá k tomu prý i to, že má škola dlouholetou tradici a snaží se skloubit znalosti s praktickou výukou.

 

„Každý absolvent je schopný se uplatnit v mnoha odvětvích oboru IT. Každý student, který se v budoucnu chce tímto atraktivním oborem zabývat, se musí naučit nejen široký základ a obecné znalosti, nýbrž i odbornost,“ míní Martin Vodička z http://www.sssvt.cz/.

 

Společnosti jsou s kvalitou absolventů spokojené. „Jakožto dlouholetý zaměstnavatel v oboru IT a telekomunikací s potěšením sledujeme vzrůstající kvalitu uchazečů z řad čerstvých absolventů českých středních i vysokých škol. Poměr kvality poptávky a nabídky se na trhu práce z našeho pohledu vyrovnává,” říká Martina Setunská z firmy Dial Telecom.

 

Pro více informací navštivte prosím http://www.sssvt.cz/ nebo kontaktujte:

 

Pavel Kašpar

PR manažer

 

T: +420 739 290 708

E: pavel.kaspar@justC.cz

 

Just Communication s.r.o.

Dlouhá 16

110 00  Praha 1

 

 

O Soukromé střední škole výpočetní techniky Praha (SSŠVT)

Soukromá střední škola výpočetní techniky, s.r.o. je střední odborná škola s dlouholetou tradicí, fungující od r. 1994. Studentům nabízí studium specializací: grafické systémy a tvorba webových stránek, správa počítačových sítí, programování a databázové systémy. V současné době patří mezi nejmoderněji softwarově i hardwarově vybavené školy v ČR. Jejím výrazným kladem je také kvalita pedagogů. Jak vyučující odborných, tak i všeobecně vzdělávacích předmětů, kteří jsou ve svých oborech fundovanými profesionály. Kvalita výuky se každoročně odráží ve vysokém počtu absolventů přijímaných na vysoké školy. O absolventy školy je rovněž značný zájem na trhu práce. Uplatňují se v širokém spektru zaměstnání spojených s využitím výpočetní techniky a informačních technologií. SSŠVT je členem Sdružení soukromých škol ČMS. Více informací o společnosti naleznete na http://www.sssvt.cz.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU