800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba
Výstavba a dodání elektro zařízení
Bruska
Dveře na balkón
Dodávka, servis i údržba zařízení
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Praha má více slunečního svitu než Brusel. Je třeba tomu přizpůsobit i zasklení.

26/03/2014

guardian_284

Věděli jste, že Praha má více slunce než Brusel? Sluneční záření v okolí Prahy a Středočeského kraje dosahuje průměrné hodnoty slunečního záření na vertikální plochy na úrovni 1014 - 1027 kWh/m2. Ještě vyšší hodnoty můžeme najít na jihu naší republiky, konkrétně v Jihomoravském a Zlínském kraji. Tam se hodnoty pohybují v rozmezí 1043 – 1118 kWh/m2. Ty jsou srovnatelné s průměrnou úrovní slunečního záření například v Paříži nebo Lucembursku. Výzkum uskutečnilo Joint Research Centrum Evropské komise.

Takové klimatické podmínky a s tím související sluneční záření jen podtrhují důležitost výběru správného zasklení na budovách. To, že tato otázka je v našich končinách nanejvýš aktuální prokazují i zmíněné měření. "V našich podmínkách se ukazuje jako výhodné instalovat okna s nízkým solárním faktorem g. Platí to zejména v pro větší zasklené plochy, jako jsou zimní zahrady či terasy a to zejména pokud mají jižní nebo západní orientaci," vysvětluje Michal Hronský ze společnosti Guardian.

 Zejména v letních měsících, kdy se do oken opírá více slunečního záření, mají místnosti tendenci přehřívat se. To může znamenat nejen nepohodu, ale i nepříznivý dopad na zdraví, v každém případě však zvýšené náklady na klimatizování místností. "Chlazení je několikanásobně dražší než ohřev vzduchu. V takovém případě je vhodným řešením zasklení s vysokou úrovní solární ochrany a zároveň vysokou propustností světla,“ dodává Michal Hronský.

Právě propustnost světla výrazně ovlivňuje celkovou energetickou spotřebu budovy už jen tím, že čím více světla propustí, tím méně energie spotřebujeme na umělé osvětlení během dne. Navíc, sluncem zalité interiéry mají pozitivní vliv na lidské zdraví, štěstí, komfort či produktivitu.

Na trhu jsou účinné a prověřené produkty, které omezují přehřívání interiéru a tím i snižují klimatizační nároky. "Naši zákazníci si často vybírají produkty jako Guardian SunGuard či Guardian ClimaGuard. Dávají jim přednost před interiérovými nebo exteriérovými stínidly zejména pro jejich účinnost, provozní efektivitu a odolnost. Skla mají kromě toho příznivé hodnoty koeficientu prostupu tepla. V případě dvojskel je to až 1,0 [ W/m2.K ] a u trojskel dosahuje tato hodnota až 0,5 [ W/m2.K ], což výrazně omezuje tepelné ztráty zejména v zimní sezóně," uzavírá Michal Hronský.

O společnosti Guardian

Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Více informací najdete na http://www.guardian.com

 

PRO VÍCE INFORMACÍ, PROSÍM, KONTAKTUJTE:

PRAM Consulting s.r.o.

Anna Hroudová
Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: anna.hroudova@pram.cz

www.pram.cz

 

Guardian Česká republika

Michal Hronský

e-mail: mhronsky@guardian.com

 

Guardian Česká republika

Radek Matyáš

e-mail: rmatyas@guardian.com

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU